Gorica svladala Aluminij, Jakirović zadržao natjecateljski ritam i tijekom stanke

Jan Šneler • subota, 12.10.2019.

U vrijeme reprezentativne pauze, hrvatski prvoligaši odrađuju prijateljske susrete, a u subotu je Gorica svladala slovenski Aluminij (2:1)...

Hrvatski prvoligaš Gorica u subotnjoj prijateljskoj utakmici uspješno je svladao Aluminij. Trećeplasirana momčad u slovenskom prvenstvu pokazala se kao dobar protivnik, no Goričani su uspješno priveli susret kraju i slavili s 2:1.

Trener Sergej Jakirović uspio je dati minute i nekim pojedincima koji ne igraju puno u HT Prvoj ligi i može se reći kako je ova provjera prije sljedećeg kola protiv Dinama bila iznimno uspješna. U vodstvo je Goricu doveo Cherif Ndiaye krajem prvog dijela.

Gosti su uspjeli izjednačiti u drugom poluvremenu, no Matthew Steenvoorden u 78. minuti zabija za konačnih 2:1. Kao što smo rekli, za šest dana Gorica na svom terenu dočekuje aktualnog hrvatskog prvaka Dinamo. Taj susret počinje u 18 sati.