Sjajan završetak turnira parova: Mate Pavić osvojio Masters u Šangaju!

Petar Jenjić • nedjelja, 13.10.2019.

Mate Pavić u paru s Brunom Soaresom osvojio je titulu na Mastersu u Šangaju pobjedom protiv Lukasza Kubota i Marcela Mela...

Odlične vijesti stižu iz Šangaja gdje je u finalu Masters turnira konkurencije parova stigao Mate Pavić koji je igrao s Brazilcem Brunom Soaresom.

U finalnom meču svladali su Lukasza Kubota i Marcela Mela sa 6:4, 6:2 nakon sat i deset minuta igre. Prva je ovo titula Pavića na jednom Masters turniru, a ukupno 15. u konkurenciji muških parova.

Jedan break, ostvaren u trećem gemu, bio je i više nego dovoljan Paviću i Soaresu. Svoje šanse nisu niti imali Kubot i Melo koji su uspjeli spasiti tri, ali ne i četvrtu set loptu.

Niti drugi set nije ponudio preveliku napetost. Samo jednu break šansu morala je spašavati hrvatsko-brazilska kombinacija koja je dva puta oduzela servis protivniku te stigla do konačne pobjede.