Eibar 0:3 Barcelona
Barcelona

Barcelona lako kod Eibara, Rakitiću posljednjih deset minuta

Jan Šneler • subota, 19.10.2019.

U devetom kolu španjolske La Lige, Barcelona je na gostovanju kod Eibara došla do šeste pobjede svladavši domaći sastav s 3:0...

Događanja koja se događaju u Kataloniji proteklih dana sigurno ne idu na ruku nikome, pa tako niti Barceloninoj momčadi. Problema ima jako puno po Barceloni te se takvo stanje odražava i na igru njihove momčadi. Ipak, u današnjem susretu u Eibaru, Katalonci su slavili s 3:0.

Vrlo brzo, već nakon 13 minuta igre u strijelce se upisao Antoine Griezmann. Asistirao mu je sunarodnjak Charles Lenglet, a francuski napadač je u situaciji kad se našao sam pred vratarom mirno poentirao za vodstvo Barcelone. U nastavku se Eibar malo pribrao, nastojao nešto i kreirati prema naprijed, ali rezultat se do poluvremena nije mijenjao.

Nakon odmora Barcelona je vrlo brzo privela susret kraju. Već u 50. minuti gol gostiju je poništen nakon intervencije VAR-a, ali osam minuta kasnije Lionel Messi uspješno zabija za potvrdu vodstva Barcelone. Nisu se domaći oporavili od drugog gola, a u 66. minuti stigao je i treći.

Ovoga puta Messi je asistirao, a zabio treći iz napadačkog trojca Luis Suarez. Sudac Mario Melero Lopez gledao je snimku, nastojao se uvjeriti da je sve u redu i nakon konzultacije s VAR-om potvrdio pogodak.

U tim trenucima dvojbe više nije bilo te do kraja nije više bilo uzbuđenja. Dodajmo kako je Ivan Rakitić u igru ušao u 79. minuti umjesto Frenkieja de Jonga. Barcelona je ovom pobjedom barem nakratko preuzela vodeće mjesto na tablici. U slučaju da Real danas kiksa kod Mallorce, Katalonci bi mogli tjedan završiti na vodećoj poziciji.