Chelsea i Leicester upisali nove pobjede u poslijepodnevu preokreta, novi kiks Spursa

Matej Kačan • subota, 19.10.2019.

Subotnje poslijepodne u Premier ligi je donijelo šesterostruki program, a rezultati su obilovali preokretima. Vrijedi izdvojiti pobjede Chelseaja i Leicestera koji su se novim dobrim rezultatima priključili vrhu tablice...

Aston Villa je kod kuće preokrenula rezultat za 2:1 pobjedu nad Brightonom za drugu pobjedu u nizu i priključak sredini tablice.

Brighton je u utakmicu krenuo bolje, Adam Webster u 21. minuti dovodi goste u vodstvo, ali se onda sve raspalo. Aaron Mooy je dobio žute kartone u 30. i 35. minute te je isključen.

Iskoristili su to domaćini, u 43. minuti Hourihane postiže pogodak za 1:1 koji je poništen nakon VAR snimke zbog prekršaja. U nadoknadi prvog dijela Villa ipak izjednačava, strijelac je Grealish.

U drugom poluvremenu Villa je zaigrala bolje, ali nagrade nije bilo sve do duboko u sudačkoj nadoknadi. Matt Targett je u 94.minuti pogodio svoj target za 2:1 i pobjedu Ville.

Bournemouth i Norwich su odigrali potpuno izjednačenu utakmicu. Omjer u posjedu lopte bio je 47-53, po 11 udaraca sa svake strane i jedna velika šansa za svaku momčad su savršena pozadina za podjelu bodova bez pogodaka.

Veće šanse su imali Solanke i Teemu Pukki, a može se reći da je svakoj ekipi pripalo po jedno poluvrijeme i miroljubiv 0:0 remi je najpošteniji epilog ovog susreta.

Chelsea je na svom Stamford Bridgeu dominirao protiv Newcastlea te je pobjeda plavih trebala biti i uvjerljivija od 1:0. Pogled na statistiku govori da je Chelsea uputio 17 udaraca naspram gostujućih pet te da je loptu u nogama držao 71% vremena.

Prijetio je Chelsea sve do pogotka, a najbolju šansu upisao je Tammy Abraham koji je glavom pogodio gredu. Nagrada i rješenje utakmice za Chelsea došlo je u 73. minuti kada je poentirao Marcos Alonso na asistenciju Hudson-Odoija.

Chelsea tako s trećeg mjesta može pratiti rasplet ostatka kola. Mateo Kovačić je za "Bluese" ušao u 43. minuti umjesto ozlijeđenog Rossa Barkleya.

Leicester nastavlja s dobrim igrama, nakon preokreta svladan je i Burnley za drugo mjesto na ljestvici i mirno promatranje ostalih utakmica.

Burnley je poveo u 26. minuti preko Chrisa Wooda, a nakon tog šoka Leicester se budi. Prijetili su Tielemans i Vardy, a mir za navijače "Lisica" donio je Jamie Vardy izjednačujućim pogotkom pred sam kraj prvog dijela.

Taj je pogodak donio mir Leicesteru koji je bolje zaigrao u drugom dijelu, a konkretizacija nadmoći je stigla u 74. minuti preko Tielemansa za 2:1. Burnley je postigao pogodak u 82. minuti, ali je poništen zbog igranja rukom pa Leicester s 2:1 uzima vrijedna tri boda.

Tottenham nastavlja sa slabim partijama, kod kuće protiv Watforda su igrači londonskog kluba opasno visjeli, ali Dele Alli pogotkom u 87. minuti donosi bod za Tottenham.

Vrlo rano je Watford poveo, već u 6. minuti Doucoure dovodi goste u vodstvo. U 39. minuti su igrači Watforda tražili jedanaesterac, ali VAR je uskratio penal i priliku za rješenje utakmice za goste.

U drugom poluvremenu stisnuo je Tottenham, a do boda i tek sedmog mjesta se došlo gore navedenim pogotkom Allija.

Southampton je u gostima kod Wolvesa debelo dominirao te navijači "Svetaca" nikako ne mogu biti zadovoljni samo bodom.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka usprkos velikoj dominaciji Southamptona, a valja reći i da su Wolvesima poništena dva pogotka Raula Jimeneza radi zaleđa. U drugom dijelu goste u vodstvo dovodi Danny Ings.

Kad nisu Wolvesi mogli u prvom poluvremenu zbog zaleđa, uspjeli su u 60. minuti iz kaznenog udarca. Nakon prekršaja Hojbjerga siguran s bijele točke bio je Jimenez za 1:1 i podjelu bodova.