Luda završnica u Monte Carlu, Ćaleta-Car pogodio stativu u domaćoj pobjedi Marseillea

Jan Šneler • nedjelja, 20.10.2019.

Nedjeljna tri susreta u francuskoj Ligue 1 bila su izuzetno zanimljiva, a čak tri pogotka postignuta su u sudačkoj nadoknadi...

Sjajni sportski vikend susretima 10. kola zaključili su Francuzi. Sva tri susreta bila su zanimljiva, a posebno je interesantan podatak da su tri pogotka, od čega dva pobjednička, postignuta duboko u sudačkoj nadoknadi. Dva od ta tri došla su nakon kaznenih udaraca.

Sjajan susret gledali smo u Kneževini, a na kraju je Monaco pogotkom u posljednjim trenucima s 3:2 svladao gostujući Rennes. Krenulo je sjajno za domaće koji su poveli već nakon tri minute igre. Strijelac je bio francuski napadač Wissam Ben Yedder koji je iskoristio asistenciju Islama Slimanija.

Iako su gubili, gosti se nisu predavali te su uspjeli doći do izjednačenja niti deset minuta kasnije. Sjajan posao odradio je Faitout Maouassa koji je prešao svoje čuvare i mirno poentirao za 1:1. Do kraja prvog dijela rezultat se više nije mijenjao, premda je M'Baye Niang zabio za Rennes. Pogodak je poništen zbog nedozvoljene pozicije.

U nastavku šok na samom početku. Adrien Hunou koristi gužvu u petercu Monaca i glavom zabija za vodstvo Rennesa. Sada su domaći došli u poziciju da jure rezultat, a kao i Rennesu u prvom dijelu, vrlo brzo im je pošlo za rukom izjednačenje. U 57. minuti Slimani je rutinski zabio za 2:2. Ušlo se u posljednju dionicu susreta, uzbuđenje je bilo na vrhuncu, a u 80. minuti poništen je i pogodak Balde Keite nakon dugog konzultiranja Hakima El Hadja s VAR-om.

Činilo se da će susret završiti remijem, no u sudačkoj nadoknadi Ben Yedder se ponovno ukazao. Nakon spuštanja lopte od Keite, francuski napadač isprve tuče i pogađa za konačnih 3:2. Bio je to ujedno njegov osmi pogodak ove sezone čime je sada sam na vrhu ljestvice strijelaca. Danijel Subašić ponovno je susret proveo na klupi za pričuve domaćeg sastava.

Iako se očekivao lagan posao Marseillea protiv posljednjeg Strasbourga, gosti su se pokazali kao tvrd orah. Domaći su poveli preko Boubacara Kamare u trećoj minuti nakon dosta sreće prilikom odbijanja lopte. Strasbourg je imao jednu solidnu priliku u nastavku, ali do izjednačenja nije stigao. Istaknimo i stativu Duje Ćalete-Cara u 20. minuti.

Marseille je držao konce igre u svojim rukama, imao inicijativu, ali sreće mije bilo. U 55. minuti još jedan okvir gola, ovoga puta prečku je pogodio Nemanja Radonjić. Kada momčad tako promašuje, često slijedi kazna, no ovoga puta se nije dogodilo. U četvrtoj minuti sudačke nadoknade Kevin Strootman preciznim udarcem s bijele točke postavlja konačnih 2:0.

Ćaleta-Car odigrao je cijeli susret, a mogao se upisati u strijelce u prvom dijelu. Odigrao je na vrlo visokoj razini, dobio gotovo sve duele i bio među najboljim pojedincima Marseillea.

Dodajmo za kraj kako je St. Etienne slavio na gostovanju kod Bordeauxa s 1:0. Jedini pogodak postigao je Denis Bouanga u drugoj minuti nadoknade precizno izvedenim kaznenim udarcem.