Sjajni Pulisic do hat-tricka, Kovačić ponovno odigrao vrlo dobro

Petar Jenjić • subota, 26.10.2019.

Nogometaši Chelseaja uspješno su odradili gostovanje kod Burnleyja kojeg su svladali s 4:2, a junak je bio Christian Pulisic koji je zabio prva tri gola svoje momčadi. Cijeli susret za pobjednički sastav odigrao je Mateo Kovačić...

Chelsea je danas u posljednjem susretu dana stigao do uvjerljive pobjede kod Burnleyja, četvrte uzastopne, a šeste ukupno u sezoni. Junak susreta bio je sjajni Amerikanac Christian Pulisic. Vodili su Bluesi s 4:0, a u samoj završnici domaćin je ublažio poraz dvama pogocima.

Prva dva pogotka postigao je na sličan način. Prvi je stigao u 21. minuti nakon što je prošao pokraj braniča, utrčao u kazneni prostor i pogodio suprotni kut.

Drugi je stigao u samoj završnici prvog poluvremena na asistenciju Williana. Ovoga puta nalazio se na desnog strani te matirao protivničkog vratara.

Hat-trick je kompletirao u 56. minuti. Mount je ubacio s lijeve strane, a Pulisic glavom skrenuo loptu u gol. Vrijedi izdvojiti da je deset posljednjih Chelseajevih hat-trickova postiglo deset različitih igrača.

Samo dvije minute kasnije gostujuća momčad postiže još jedan pogodak, a ovoga puta u strijelce se upisao Willian.

Nije se domaćin predavao, postigavši dva pogotka. Prvo je u 86. minuti sjajno iz daljine pogodio Jay Rodriguez, a gotovo pa jednako lijep gol zabio je tri minute kasnije Dwight McNeil.

Mateo Kovačić ponovno je odigrao svih 90 minuta u pobjedi svoje momčadi te je ponovno ostavio jako dobar dojam među navijačima momčadi sa Stamford Bridgea.

Treću pobjedu sezone upisao je Brighton koji je imao i malo sreće protiv Evertona kojeg je svladao s 3:2 te ga tako i preskočio na prvenstvenoj ljestvici.

Poveo je domaćin preko Pascala Grossa, no Everton autogolom Adama Webstera i golom Dominica Calvert-Lewina stigao do preokreta.

Međutim, domaćin se nije predavao. Prvo je u 80. minuti Neal Maupay izjednačio iz penala, da bi pobjedu nes(p)retnim autogolom donio Lucas Digne u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

West Ham je remizirao na domaćem terenu protiv Sheffielda, a susret je završen rezultatom 1:1. Domaću momčad u vodstvo je doveo Robert Snodgrass u 44. minuti, da bi bod gostima donio Lys Mousset.

Susret Watforda i Bournemoutha završen je bez pogodaka.