Espanyol 1:2 Valencia
Valencia

Valencia okrenula Espanyol i ostavila ga u zoni ispadanja

Matej Kačan • subota, 02.11.2019.

12. kolo španjolske La Lige su u ranom subotnjem terminu otvorili domaćin Espanyol i Valencia. Na kraju su nakon dosta sudačkih trzavica i VAR intervencija bolji bili "šišmiši" s 2:1...

Valencia je nakon gotovo mjesec dana i pobjede nad Alavesom 5. listopada uspjela prekinuti neugodan niz od tri utakmice u domaćoj ligi bez pobjede. Nakon prvog poluvremena činilo se da će se niz nastaviti, ali su igrači Alberta Celadesa okrenuli utakmicu i slavili s 2:1.

Susret se odigrao u dva potpuno različita poluvremena, a prvo je pripalo domaćinima. Doduše, prvi je prijetio Denis Čerišev u ime gostiju, ali u sedmoj minuti puca preko grede. Dvije minute kasnije Darder ima šansu za Espanyol, ali njegov udarac brani Cillessen.

Utakmica je mirovala do 31. minute uz dominaciju domaćina koji je više pucao po golu protivnika. U 31. minuti Kondogbia igra rukom u svom kaznenom prostoru, a Espanyol je za nagradu dobio jedanaesterac.

S bijele točke je siguran Marc Roca za 1:0 s kojima se i ide na odmor. U drugom dijelu gledamo izokrenutu sliku. Valencia je prijetila, a sudačke intervencije bile su potrebne u kaznenom prostoru domaćina.

U 54. minuti Sergi Darder ruši igrača gostiju u svom kaznenom prostoru, a sudac pokazuje na bijelu točku. Ipak, VAR kaže drugačije pa je Valentin Pizarro promijenio odluku. 13 minuta kasnije opet drama u šesnaestercu Espanyola, a ovog puta glavni akter je Victor Gomez sa svojim prekršajem.

Nije bilo VAR-a da spasi domaćina i po drugi put pa je s 11 metara siguran bio Dani Parejo. Mogao se Kondogbia potpuno iskupiti za Valenciju u 77. minuti, ali njegov sjajan udarac s ruba šesnaesterca ide pokraj vrata. Tri minute kasnije ipak Valencia preokreće, a strijelac je Maximiliano Gomez nakon centaršuta Rodriga za konačnih 2:1.

Espanyol je tako upisao četvrti poraz u zadnjih pet utakmica te je predzadnji, a ništa lakši posao neće imati ni za tjedan dana u gostima kod Atletico Madrida. Valencia je osma sa 17 bodova, a za potpuni priključak gornjem domu lige potrebna će biti pobjeda kod kuće nad glavnim hitom lige, Granadom.