Atalanta 0:2 Cagliari
Cagliari

Pašalić zabio autogol, Iličić zaradio isključenje, Atalanta izgubila

Petar Jenjić • nedjelja, 03.11.2019.

Nogometaši Cagliarija slavili su na gostovanju kod Atalante s 2:0, a jedan od pogodaka postigao je i Mario Pašalić od kojeg se lopta odbila u vlastitu mrežu...

Prvi današnji susret Serie A završio je gostujućom pobjedom Cagliarija koji je slavio na gostovanju kod Atalante s 2:0.

Današnjom pobjedom gosti su se izjedačili upravo s Atalantom na 21 bodu. S druge strane, domaćin je danas propustio priliku da preskoči Romu na trećem mjestu.

Nakon nešto više od sat vremena igre Cagliari je stigao do vodstva, a nakon jednog oštrog centaršuta lopta se u mrežu odbila od Marija Pašalića.

Da bi stvar bila gora za Atalantu, u 39. minuti ostala je s igračem manje kada je izravan crveni karton zbog udaranja protivničkog igrača dobio Josip Iličić.

Tim se rezultatom otišli na poluvrijeme, a u nastavku gosti dolaze i do drugog gola. Igrala se 59. minuta kada je Cagliari odigrao dobru akciju, Giovanni Simeone dao povratnu loptu za Christiaa Olivu koji s deset metara matira protivičkog vratara.

Kudikamo opasniji bio je domaćin u drugom poluvremenu, imao je kontrolu nad posjedom lopte i više prilika, međutim, rezultat se više nije promijenio.

Mario Pašalić odigrao je cijelu utakmicu za Atalantu, dok je Marko Rog za goste igrao do 71. minute.