Udinese bez Tudora preokretom do pobjede, Jurićeva Verona ponovno slavila

Petar Jenjić • nedjelja, 03.11.2019.

Odigrane su još tri utakmica danas u Serie A, a do nove pobjede stigla je Jurićeva Verona koja je slavila protiv Brescie. Pobjedu je upisao i Udinese na gostovanju kod Genoe, u prvoj utakmici bez Igora Tudora na klupi...

Genoa - Udinese 1:3

U svojoj prvoj utakmici bez Igora Tudora kao trenera, Udinese je preokrenuo na gostovanju kod Genoe, slavio s 3:1 te tako prekinuo niz od tri uzastopna poraza.

Povela je Genoa u 22. minuti nakon krasne kombinacije. U konačnici je u ulozi asistenta bio Cristian Kouame koji proigrava Gorana Pandeva, a ovaj iz blizine šalje loptu u mrežu.

Deset minuta kasnije Udinese stiže do poravnanja i to na sjajan način. Nestorovski ostavlja loptu za Rodriga De Paula koji sjajnim udarcem iz daljine pogađa pod samu gredu.

Do preokreta gostujuća momčad stiže u 87. minuti kada Ken Sema poentira za 2:1, da bi pobjedu momčadi iz Udina donio Lasagna u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Marko Pajač odgledao je poraz svoje momčadi s klupe za pričuve.

Lecce - Sassuolo 2:2

U dvoboju dviju momčadi iz donjeg dijela ljestvice Lecce je upisalo četvrti uzastopni remi, ovoga puta 2:2 protiv Sassuola. Obje momčadi sada imaju po deset bodova.

Lecce je do vodstva stiglo u 18. minuti kada je dugačku loptu Luce Rossettinija primirio Gianluca Lapadula, okrenuo braniča i poentirao.

Na izjedačenje se čekalo do 35. minute kada u tri dodavanja Sassuolo dolazi do pogotka. Asistent je bio Manuel Locatelli, a strijelac Jeremy Toljan.

Međutim, na poluvrijeme se otišlo vodstvo Leccea zahvaljujući prekrasnom pogotku Filippo Falca iz slobodnog udarca.

Gosti se ne predaju i dolaze do novog poravnanja u 85. minuti preko Domenica Berardija, a rezultat se do kraja nije promijenio.

Verona - Brescia 2:1

Do druge uzastopne pobjede, a treće u zadnjih pet utakmica, stigla je Verona Ivana Jurića koja je na domaćem terenu s 2:1 bila bolja od Brescije.

Nakon prvog poluvremena nije bilo pogodaka, a u 50. minuti domaćin stiže do vodstva. Nakon ubačaja iz kornera, iz gužve, loptu glavom u mrežu skreće Eddy Salcedo Mora.

Pola sata kasnije Verona ponovno dolazi do pogotka. Ovoga puta Zaccagani ostavlja loptu Matteu Pessinu koji s 12 metara pogađa neobranjivo suprotni kut.

Brescia se ne predaje pa tako u 85. minuti smajuje zaostatak nakon prekrasnog pogotka Marija Balotellija s dvadesetak metara.