HT Prva liga, 14. kolo, 04.11.2019, 18:00 h
Dominik Glavina 41'
Varaždin

Lokomotiva teže od očekivanog svladala Varaždin

Petar Jenjić • ponedjeljak, 04.11.2019.

14. kolo HT Prve Lige zaključili su Lokomotiva i Varaždin s 2:1 u Zagrebu.Lokomotiva je tako opravdala status favorita,a Varaždin ostaje prikovan za dno...

Lokomotiva nakon poraza od Dinama već četiri utakmice izbjegava nepovoljan rezultat. Nakon remija s Hajdukom i Rijekom upisane su dvije pobjede, ona nad Istrom i najsvježija nad Varaždinom s 2:1.

Lokomotiva je do vodstva došla u 18. minuti kada Đurasek u svom šesnaestercu ruši Tolića, a ovaj sam realizira udarac s bijele točke za 1:0. Nakon pogotka se počela topiti dominacija Lokomotive i Varaždin sve više dolazi pred protivnička vrata, a uzbuđenja su brzo stigla.

U 39. minuti Benku je poništen gol za izjednačenje. Nakon gužve u šesnaestercu Lokomotive lopta dolazi do napadača Varaždina, a ovaj pogađa. Pogodak je ipak poništen zbog korištenja lakta u građenju Benka.

Samo minutu kasnije Sammir je zbog ozljede izašao iz igre, a Lokomotiva još nije spremila zamjenu pa mora na nekoliko trenutaka igrati s igračem manje. Brzo to koriste gosti jer gotovo odmah Glavina s 18 metara pogađa za 1:1.

S tim se rezultatom i otišlo na odmor, a u prvih 15 minuta drugog dijela vidjeli smo najveća uzbuđenja nakon kojih je utakmica riješena.

Uzuni je probio po lijevoj strani i ostavio loptu za Tucija koji u 52. minuti promašuje veliku priliku, a šest minuta kasnije ista kombinacija je uspješnija jer Tuci pogađa nakon ubačaja Uzunija za 2:1.

Zadnju priliku za izjednačenje Varaždin je imao u 59. minuti kad je pogođena stativa, a iz odbijanca Grbić skida nemoguće nakon zicera Benka. Ipak pogotka nema i Lokomotiva do kraja zadržava pobjedu bez neke velike igre.

Varaždin tako ostaje posljednji bez gostujuće pobjede, a slijedi mu utakmica sa Slavenom. Lokomotivin lakši dio rasporeda se nastavlja te će protiv Intera tražiti potpuni priključak vrhu tablice.