LeBron se pridružio Maloneu i Jabbaru, Jokić junak velikog preokreta Nuggetsa, novi triple-double Dončića

Petar Jenjić • subota, 09.11.2019.

Kada se sve zbroji, bila je ovo NBA večer za pamćenje. LeBron James upisao je 1000. utakmicu u regularnoj sezoni s 20 ili više poena, triple-double Luke Dončića nije pomogao Dallas Mavericksima, Nikola Jokić zaključio je veliki preokret Denver Nuggetsa, dok je Pascal Siakam briljirao u pobjedi Toronto Raptorsa...

Bez Ante Žižića u sastavu, Cleveland Cavaliersi slavili su na gostovanju kod Washington Wizardsa sa 113:100, u utakmici u kojoj nijednom tijekom susreta nisu bili u zaostatku, a imali su i 21 koš viška. Treća im je to pobjeda ove sezone.

Tristan Thompson predvodio je Cavse s 21 poenom i 12 skokova, dok su po 16 koševa dodali Kevin Love (12 skokova) i Collin Sexton.

Najbolji je kod Wizardsa bio Thomas Bryant s 23 koša i osam skokova, Rui Hachimura dodao je 21 poen i sedam skokova.

Iako su bili uvjerljivi te stigli do pobjede sa 122:104 protiv New Orleans Pelicansa, Toronto Raptorsi imaju razloga za brigu jer su se ozlijedili Kyle Lowry i Serge Ibaka. Branitelji naslova nisu imali nikakvih rezultatskih problema tijekom sinoćnjih 48 minuta te su stigli do šeste pobjede.

Briljantni Pascal Siakam predvodio je Raptorse s 44 poena i deset skokova, dok je OG Anunoby dodao 21 koš i sedam skokova.

Brandon Ingram s 27 poena i sedam skokova te Jrue Holiday sa 16 koševa, šest skokova i šest asistencija bili su najbolji kod Pelicansa.

Malo svijetla pojavilo se New York Knicksima koji su slavili na gostovanju kod Dallas Mavericksa sa 106:102, u prvoj utakmici Kristapsa Porzingisa na suprotnoj strani. Tek je to njihova druga pobjeda ove sezone u devetoj utakmici. Rezultat je bio poravnat na 92:92 u završnici, a ključnim se pokazala serija gostiju od 9:0.

Knickse je do pobjede predvodio Marcus Morris Sr. s 29 koševa i devet skokova, dok je Julius Randle susret zaključio s 21 poenom i osam skokova.

Mavericksima nije pomogao niti još jedan triple-double Luke Dončića koji je susret zaključio s 38 poena, 14 skokova i deset asistencija, kao ni Porzingisovih 28 koševa i devet skokova.

21 poen prednosti imali su Philadelphia 76ersi na početku posljednje četvrtine kod Denver Nuggetsa, međutim, ipak nisu uspjeli doći do pobjede. Prednost se topila iz minute u minutu, a potpuni preokret Nuggetsima je donio Nikola Jokić ubačajem 1.2 sekunde prije kraja. Pobjedu s linije slobodnih bacanja potvrdio je Willy Barton.

Jokić je predvodio Nuggetse s 26 poena, deset skokova i šest asistencija, dok je Jamal Murray dodao 22 koša, šest skokova i 11 dodavanja.

Sixerse je predvodio Joel Embiid s 19 poena i 15 skokova.

Po prvi puta od 2011. godine, Los Angeles Lakersi stigli su do omjera 7-1, a noćas su svladali Miami Heat rezultatom 95:80. Pobjedu su potvrdili u posljednjoj četvrtini na krilima 12 poena LeBrona Jamesa koji je ubacio dvije trice čime se njegova momčad potpuno odvojila.

James je susret zaključio s 25 poena i šest asistencija, a bila mu je to 1000. u karijeri s 20 ili više koševa. Anthony Davis dodao je 26 koševa, osam skokova i sedam asistencija.

Jimmy Butler s 22 poena i šest skokova te Goran Dragić s 19 poena, šest skokova i sedam asistencija predvodili su Miami.

NBA:
Indiana Pacers - Detroit Pistons 112:106 (Sabonis, Warren, McConnell 17p / Kennard 29p)
Orlando Magic - Memphis Grizzlies 118:86 (Vučević 23p, 16sk, 6as / Valančiunas 15p, 9sk)
Washington Wizards - Cleveland Cavaliers 100:113
Atlanta Hawks - Sacramento Kings 109:121 (Young 30p, 12as / Hield 22p)
New Orleans Pelicans - Toronto Raptors 104:122
Dallas Mavericks - New York Knicks 102:106
Denver Nuggets - Philadelphia 76ers 100:97
Los Angeles Lakers - Miami Heat 95:80