Granada se ispuhuje, Alaves uvjerljiv kod kuće

Matej Kačan • subota, 09.11.2019.

Dvije utakmice odigrane su u ranijim terminima subotnjeg programa španjolske La Lige. Dominirali su domaćini, a vrijedi izdvojiti treći poraz Granade u nizu...

Valenciju ove sezone pogađaju potresi u uredima, nakon trenera je u ovoj sezoni otišao i sportski direktor, ali to nije spriječilo momčad da zareda s tri utakmice bez poraza i nanese novi udarac hitu ovogodišnje lige, Granadi.

Granada je u početku iskorištavala kikseve najjačih pa je držala i vrh tablice, ali s trećim porazom u nizu pada na šesto mjesto te je Valencia sad na istom broju bodova.

Prvo poluvrijeme nije donijelo previše uzbuđenja, ali je zato u drugom dijelu bila potpuno drukčija slika. Valencia je Granadi zabila četiri pogotka od kojih je pola poništeno, a pola priznato.

U 56. minuti je pogodak postigao Dani Parejo, ali je VAR poništio vodstvo Valencije zbog zaleđa. VAR je bio potreban i u 74. minuti pri pogotku Daniela Wassa, ali je ovaj put tehnologija bila naklonjena Valenciji koja ipak dolazi u kasno vodstvo.

U 83. minuti Kevin Gameiro promašuje dobru priliku, a to da Gameiro danas nije imao sreće potvrdila je i situacija u šestoj minuti sudačke nadoknade kad mu je pogodak poništen zbog zaleđa.

Ipak, na samom kraju utakmice je 2:0 postavio Ferran Torres koji se promovira u veliku mladu zvijezdu Valencije. 19-godišnjak koji nosi prezime s pedigreom je sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora udvostručio vodstvo i veliku pobjedu "Šišmiša".

Deportivo Alaves je u susretu koji je trebao biti vrlo neizvjestan s tri pogotka rutinski riješio Valladolid i tako mu se približio na tek dva boda na 14. mjestu.

Već u 20. minuti je Alaves mogao povesti, ali Laguardia gađa gredu. Šest minuta kasnije je 1:0, a strijelac je Lucas Perez nakon dobrog dodavanja Joselua.

Jordi Masip je počinio ogromnu grešku po goste, a Tomas Pina nije propustio uzeti ponuđeno u 32. minuti za 2:0. U drugom dijelu nije bilo pogodaka do 74. minute kada Ruben Alcaraz

Siguran s bijele točke opet je bio Lucas Perez za veliku 30:0 pobjedu Alavesa i malo lakši zrak.