Eibar 0:4 Real Madrid
Real Madrid

Real uvjerljiv kod Eibara za prvo mjesto u poretku La Lige

Jan Šneler • subota, 09.11.2019.

U 13. kolu španjolske La Lige, Real Madrid je na gostovanju kod Eibara uvjerljivo slavio i preuzeo prvo mjesto na ljestvici...

Iako ne uspijevaju uhvatiti pravi ritam u domaćem prvenstvu, nogometaši Real Madrida novom su pobjedom došli do preuzimanja vodeće pozicije u La Ligi. Kod Eibara su slavili s uvjerljivih 0:4 u sklopu 12. kola.

Vrlo brzo gosti iz Madrida riješili su sve dvojbe. Tek je pola sata trebalo Realu da napravi veliku prednost i praktički riješi pitanje pobjednika. Uzbudljivo je bilo od samoga starta. Karim Benzema imao je dvije odlične prilike u prvih desetak minuta, ali se jednom ispriječila stativa, a drugi put Marko Dmitrović.

Ipak, u 17. minuti, nakon gužve u šesnaestercu, lopta se odbija do francuskog napadača koji konačno pogađa za vodstvo Real Madrida. Niti dvije minute kasnije, Pablo De Blasis zakačio je Edena Hazarda te je sudac Adrian Cordero Vega opravdano pokazao na bijelu točku.

Precizan iz jedanaesterca bio je Sergio Ramos. Nije prošlo niti deset minuta, a Real ponovno dobiva kazneni udarac. Još jedan jedanaesterac, čist kao suza. Cote je zakasnio u startu, nogom zakačio Lucasa Vasqueza i skrivio novi kazneni udarac. Ovoga puta precizan je bio Benzema.

Nakon trećeg gola i ritam susreta nešto je pao, a Real je nastavio biti bolja momčad. Eibar je pokušao krajem prvog dijela doći do počasnog pogotka, ali od toga nije bilo ništa. U 61. minuti Federico Valverde pogađa za konačnih 0:4. Posljednjih pola sata nije bilo pretjerano uzbudljivo te je susret mirno priveden kraju.

Luka Modrić odigrao je svih 90 minuta za momčad Reala i bio jedan od boljih u redovima gostujućeg sastava uz čak 91% točnih dodavanja.