Hezonja skroman u porazu Blazersa, Kingsi na srpski pogon do pobjede

Petar Jenjić • srijeda, 13.11.2019.

Noćas je odigrano još šest utakmica u NBA ligi. Portland Trail Blazersi poraženi su kod Sacramento Kingsa, Philadelphia 76ersi u završnici su osigurali pobjedu protiv Cleveland Cavaliersa, dok je Trae Young predvodio Atlanta Hawkse do slavlja...

Nakon dva vezana poraza Sacramento Kingsi uspjeli su svladati Portland Trail Blazerse sa 107:99. Prvo poluvrijeme donijelo je vodstvo gostiju koji su na poluvremenu imali tri koša viška. Međutim, Kingsi treću četvrtinu dobivaju sa 35:21 te prednost uspješno čuvaju do kraja utakmice.

Kingse je do pobjede predvodio Bogdan Bogdanović s 25 poena i deset asistencija, Buddy Hield ubacio je 20 koševa, a Nemanja Bjelica dodao je 19 poena i 12 skokova.

Damian Lillard s 27 poena i C.J. McCollum s 24 koša i pet skokova predvodili su Blazerse. Mario Hezonja ostao je na skromna dva poena (1/3 za dva, 1/4 za tricu), tri skoka i dvije asistencije za 22 i pol minute na terenu.

Philadelphia 76ersi stigli su do sedme pobjede sezone na domaćem parketu protiv Cleveland Cavaliersa s tijesnih 98:97. Tri i pol minute prije kraja gosti su vodili s 97:92, no u ostatku utakmice ostali su bez ubačaja. Joel Embiid donio je vodstvo Sixersima zakucavanjem, 13 sekundi prije kraja.

Embiid je susret zaključio s 27 poena i 16 skokova, Josh Richardson dodao je 17 koševa i pet asistencija, a Ben Simmons 15 poena, pet skokova i šest asistencija.

Kevin Love s 20 poena i osam skokova te Collin Sexton s 18 koševa bili su najbolji kod Cavaliersa. Ante Žižić nije nastupio.

Na krilima Traea Younga do pobjede su stigli Atlanta Hawksi koji su svladali Denver Nuggetse sa 125:121. Gosti su nadoknadili zaostatak početkom posljednje četvrtine (101:101), a nakon toga Young veže osam poena. Do kraja susreta Nuggetsi se nisu uspjeli spustiti ispod četiri koša zaostatka.

Trae Young susret je zaključio s 42 poena i 11 asistencija, Jabari Parker dodao je 20 koševa i devet asistencija, a Alex Len 17 koševa i sedam skokova.

Will Barton s 21 poenom i devet skokova te Nikola Jokić s 20 koševa, šest skokova i sedam asistencija bili su najbolji kod Nuggetsa.