Simonov Anadolu Efes prekinuo niz ASVEL-a, Milano bolji od Maccabija

Petar Jenjić • utorak, 19.11.2019.

U bogatoj euroligaškoj večeri odigrano je sedam utakmica devetog kola, a posebno vrijedi izdvojiti pobjedu Milana protiv Maccabija te dolazak do prvog mjesta ljestvice, uz turski Anadolu Efes koji je večeras bio bolji od ASVEL-a...

Panathinaikos je odnio pobjedu iz Kaunasa gdje je svladao Žalgiris sa 86:85 te tako stigao na omjer 5-4. Domaćin je završnicu pokušao učiniti potpuno neizvjesnom, no to se nije dogodilo. Osam sekundi prije kraja gosti su vodili s 86:81, a trica Arturasa Milaknisa uz prekršaj i dodatno slobodno bacanje u zadnjoj sekundi samo je ublažilo poraz Litavaca.

Nick Calathes s 19 poena, pet skokova i 12 asistencija predvodio je Panathinaikos, DeShaun Thomas dodao je 13 koševa. Zach Leday s 15 koševa predvodio je Žalgiris.

Drugu uzastopnu pobjedu upisala je berlinska Alba koja nije imala prevelikih problema protiv Crvene zvezde. Vodila je od početka do kraja utakmice te susret zaključila sa 93:80 i ukupno trećim slavljem u sezoni.

Rokas Giedraitis s 22 poena i pet skokova bio je najbolji kod Albe, Luke Sikma dodao je 19 koševa i osam skokova, a Martin Hermannsson 16 poena.

Michael Ojo s 12 koševa i šest skokova predvodio je Zvezdu, Ognjen Kuzmić dodao je deset poena.

Bayern je na domaćem parketu nadoknadio 12 koševa zaostatka s početka četvrte dionice protiv Olympiakosa te u konačnici stigao do pobjede sa 85:82. Vodila je grčka ekipa sa 67:55, ali uslijedila je serija od 27:8 koja se na kraju pokazala nenadoknadivom.

Do pobjede ga je predvodio Maodo Lo s 19 poena i sedam asistencija, Danilo Barthel dodao je 18 poena. Wade Baldwin IV s 19 koševa i Nikola Milutinov s 14 poena i pet skokova predvodili su goste.

Prvi poraz ASVEL-u na domaćem je terenu nanio Anadolu Efes koji je stigao do svoje treće uzastopne pobjede, i to rezultatom 90:84. Francuska momčad na početku posljednje četvrtine vodila je sa 71:70, no serijom 12:2 Efes lomi susret u svoju korist.

Shane Larkin predvodio je Efes s 19 poena, dok su po 16 dodali Rodrigue Beaubois i Vasilije Micić. Kruno Simon dodao je dva koša (1/1 za dva, 0/1 za tricu), dva skoka i jednu asistenciju za 13 i pol minuta na terenu.

Jordan Taylor, Tonye Jekiri i Livio Jean-Charles ubacili su po 12 poena kod ASVEL-a.

Madridski Real ugostio je Himki te ga u konačnici lakoćom porazio sa 104:76. Već je nakon prvog poluvremena ima vodstvo od 65:42, a do kraja je bilo samo pitanje kojom će razlikom doći do pobjede.

Anthony Randolph s 19 poena predvodio je Real, dok su po 15 koševa dodali Walter Tavares (pet skokova) i Facundo Campazzo (pet dodavanja).

Chris Kramer s 14 poena bio je najbolji kod gostujuće momčadi.

U borbi za vrh ljestvice Armani Milano prekinuo je niz Maccabija od šest pobjeda svladavši ga rezultatom 92:88. Talijanska momčad sada je na omjeru od sedam pobjeda i dva poraza.

Jedan od ključnih poena pokazala se trica Sergija Rodrigueza za vodstvo 87:77, nešto manje od tri minute prije kraja. Gosti se nisu uspjeli oporaviti i vratiti nakon toga.

Luis Scola predvodio je Milano s 20 poena i sedam skokova, dok je Sergio Rodriguez susret zaključio s 18 koševa i 11 asistencija.

Scottie Wilbekin s 25 poena bio je najbolji kod Maccabija.