Jukić brzo skupio pet prekršaja, Benfica osigurala sljedeću fazu

Petar Jenjić • srijeda, 20.11.2019.

Josip Jukić igrao je u pobjedi Basic-Fit Brusselsa kod Charleroija, ali je vrlo brzo skupio pet prekršaja, dok je Veljko Budimir ostao bez poena u porazu Pecsija, u utakmicama FIBA Europa kupa...

Basic-Fit Brussels slavio je u gostima kod Charleroija sa 75:72 te se tako s današnjim protivnikom izjednačio u skupini E na omjeru od dvije pobjede i tri poraza.

Za pobjedničku je momčad igrao i Josip Jukić koji je ubacio tri poena (1/1 za tricu) te dodao četiri skoka, jednu asistenciju, ali i pet prekršaja za deset minuta na terenu. Najbolji je bio Jonas Foerts sa 17 poena.

Khalid Boukichou predvodio je domaćina s double-double učinkom od 21 poena i 11 skokova.

Plasman u sljedeću rundu potvrdila je Benfica koja nije imala problema na domaćem terenu protiv Pecsija sa 85:66. Domaćin je već nakon prvog poluvremena vodio s 49:33, a nakon tri četvrtine s čak 73:46. Do kraja su gosti tek ublažili poraz.

Jose Silva s 18 poena i Rafael Lisboa s 15 poena bili su najbolji u pobjedničkim redovima. Goste je predvodio Chris McPhaul Smith s 21 poenom i devet skokova. Veljko Budimir ostao je bez poena uz šest promašaja iz igre za 12 i pol minuta na terenu.