Bundesliga, 12. kolo, 22.11.2019, 20:30 h
Borussia Dortmund 3:3 Paderborn
Paderborn

Borussia Dortmund ublažila blamažu koja joj je prijetila

Matej Kačan • petak, 22.11.2019.

12. kolo njemačke Bundeslige su remijem otvorili Borussia iz Dortmunda te fenjeraš Paderborn. Završilo je s vrlo iznenađujućih 3:3...

Dortmundska Borussia je kod kuće otvorila 12. kolo njemačke Bundeslige protiv fenjeraša Paderborna koji je nakon ove utakmice posljednji na ljestvici s pet bodova, dok je Dortmund peti s 20.

Nakon ovakvog uvoda očekivali biste uvjerljivu pobjedu Dortmunda, zato je vrlo šokantan konačan 3:3 rezultat, a još je šokantniji tijek utakmice nakon kojeg Borussia može biti zadovoljnija bodom.

Paderborn je šokirao sve sa sjajnim prvim poluvremenom, a golijadu je otvorio Streli Mamba pogotkom u petoj minuti za 0:1. Imala je Borussia dvije šanse za poravnanje, ali je neprecizan bio Raphael Guerreiro.

Nakon toga slijede nova dva šoka. U 37. minuti na 0:2 povisuje Mamba svojim drugim pogotkom, a šest minuta kasnije Gerrit Holtmann postavlja nestvarnih 0:3. Borussia je bila grogirana i činilo se kako neće izvući ništa iz ove utakmice, ali u drugom dijelu na teren izlazi neki novi Dortmund.

Veliki povratak započinje Sancho u 47. minuti, a nakon toga šanse redom promašuju Reus, Hummels, Witsel i Brandt. Nagrada za ogroman pritisak i opsadu gola došla je u 84. minuti preko Witsela, a bod svojim pogotkom u nadoknadi donosi Reus.

Ostaje prava šteta za Dortmund što nakon Sanchovog gola drugi pogodak nije došao ranije jer bi vjerojatno Borussia došla i do tri boda. Ovako se vodeći mogu još više odvojiti, a pobjedama Dortmund mogu i preskočiti neke ekipe do desetog mjesta.