Premiership, 13. kolo, 23.11.2019, 13:30 h
West Ham 2:3 Tottenham
Tottenham

Grande Mourinho startao pobjedom na klupi Spursa

Marjan Kreševac • subota, 23.11.2019.

Na otvaranju 13. kola Premiershipa West Ham United ugostio je Tottenham i povratnika na engleske travnjake Josea Mourinha. Portugalac je u svom debiju na klupi Spursa upisao pobjedu i tako ostao neporažen u debitantskim nastupima na klupi još od 2000. godine...

Engleska nogometna liga postala je još zanimljivija od srijede, od trenutka kada je grande Jose Mourinho ustoličen na klupu Tottenhama. Voljeli ga ili ne, morate priznati da je karizmatični lik i djelo Mourinha veliki dobitak ne samo za klub koji trenira već i za kompletnu ligu i sve ono što tu istu okružuje.

Novi trener Spursa odlučio se za izrazito ofenzivnu postavu, od prve minute krenuli su Harry Kane, Lucas Moura, Dele Alli i Son Heung-Min. Pod utjecajem takvog sastava protivnika i s određenom dozom respekta prem velikanu na suprotnoj klupi, trener West Ham Uniteda Manuel Pellegrini odlučio se braniti.

Uvijek pogubna i loša taktika koja se i u slučaju Čekićara pokazala istom takvom. iako je na početku domaća obrana izgledala jako dobro, s odličnim zonskim pokrivanjem i preuzimanjem od strane uže obrane bilo je samo pitanje trenutka kada će bedem ispred Roberta Jiméneza popustiti. Dogodilo se to u 36. minuti.

Alli je sjajno proigrao Sona koji u kaznenom prostoru prodaje "bicikl" obrambenom igraču i ljevicom probija domaćeg vratara za vodstvo svoje momčadi. Kada se jednom otvori tada obično krene lavina, bilo je tako i u ovom slučaju. Na odmor Spursi su otišli s dva gola prednosti zahvaljujući pogotku Moure iz 43. minute. Sve zasluge za ovaj pogodak idu Alliju koji je s poda, petom uspio spasiti jednu loptu i sjajno poslužiti Sona.

Son je prošao po lijevoj strani i uputio teledirigiranu loptu u šesnaesterac gdje je Moura spretniji od braniča i zabija nogom u padu za 2:0. Kraj svih nadanja u nešto pozitivno Pellegriniju je servirao Kane u 49. minuti glavom nakon ubačaja Sergea Auriera s desne strane.

Spursi su se očito zadovoljili s 3:0 i prepustili su inicijativu domaćim nogometašima. Posjed lopte promijenio se u korist Čekićara, ali bila je to jalova dominacija, jalova sve do 73. minute kada je nakon mini opsade gola Tottenhama poentirao Michail Antonio i ulio tračak svjetla i nade u sumornom poslijepodnevu West Hama.

Tresla se još jednom gostujuća mreža do kraja susreta, u 89. minuti Declan Rice je pospremio loptu u mrežu, ali na njegovu veliku žalost i svih simpatizera domaće momčadi pogodak je nakon intervencije VAR-a poništen. No onaj u šestoj minuti sudačke nadoknade nije poništio nitko, Angelo Ogbonna zatresao je mrežu nakon ubačaja iz kuta.

Mourinho je nastavio tradiciju, još od daleke 2000. godine nije izgubio u debitantskom nastupu, a s ova tri boda pomaknuo je Spurse na peto mjesto, barem privremeno. West Ham je novim porazom ostao u opasnoj zoni na 16. mjestu poretka.

U sljedećem kolu Tottenham kod kuće dočekuje Bournemouth dok West Ham United ide na noge Chelseaju.

Premiership, 13. kolo West Ham United - Tottenham 2:3