Liverpool iščupao pobjedu kod Crystal Palacea, Arsenal jedva do boda protiv Southamptona

Petar Jenjić • subota, 23.11.2019.

Odigrano je šest utakmica 13. kola engleskog Premiershipa. Liverpool se provukao na gostovanju kod Crystal Palacea, novu pobjedu upisao je Leicester, dok je Arsenal "visio" protiv Southamptona, ali je ipak stigao do boda u zadnjim sekundama...

Arsenal - Southampton 2:2

Arsenal nastavlja sa slabašnim rezultatima, a nova potvrda stigla je i protiv jedne od najlošijih momčadi ove sezone. Southampton je imao pobjedu u rukama sve do posljednjih sekundi, ali nije uspio izdržati

Nakon devet minuta igre poveli su gosti preko Dannyja Ingsa koji se sjurio u kazneni prostor poslije brzo izvedenog prekida i poentirao pokraj Lena.

Deset minuta kasnije Arsenal dolazi do poravnanja kada je Alexandre Lacazette pogodio nakon odbijanca.

U 71. minuti Southampton se vratio u vodstvo. Penal je izveo James Ward-Prowse, obranio je Leno, ali isti igrač natrčava na odbijanac i poentira.

Ipak, Arsenal je stigao do boda. Igrala se šesta minuta sudačke nadoknade, a zabio je ponovno Lacazette.

Crystal Palace - Liverpool 1:2

Još jednu teško izborenu pobjedu uzeo je Liverpool koji je na gostovanju kod Crystal Palacea slavio s 2:1 te tako upisao 12. pobjedu u 13. utakmici sezone.

Činilo se kako je u završnici prvog poluvremena domaćin stigao do vodstva, međutim, sudac je dosudio prekršaj Jordana Ayewa nad Dejanom Lovrenom.

I onda na početku drugog poluvremena Redsi su pritisnuli te stigli do pogotka. Pucao je Sadio Mane, a domaćin vratar odbio loptu u stativu koja se odbila do druge stative te prešla liniju.

Nakon što je Roberto Firmino propustio podebljati vodstvo u 65. minuti, i više nego zaslužena kazna stigla je u 82. minuti kada gostujuća obrana nije dobro reagirala, a poentirao Wilfried Zaha.

Međutim, tri minute kasnije stiže odgovor kada je nakon jedne gužve nakon kornera poentirao Firmino. Lovren je u dresu Redsa odigrao cijelu utakmicu.

Brighton - Leicester 0:2

Nogometaši Leicestera čvrsto drže drugo svoju poziciju iza Liverpoola, a danas su na gostovanju kod Brightona upisali petu pobjedu u nizu, a devetu ukupno ove sezone.

Rezultat se nije mijenjao sve do 64. minute kada je nakon odlično odigrane kontre Jaime Vardy proigrao Pereza, a ovaj pospremio loptu iz blizine u gol.

Asistent za prvi gol poentirao je za 2:0 iz penala u 82. minuti.

Bournemouth - Wolverhampton 1:2

Nogometaši Wolverhamptona skočili su barem privremeno na peto mjesto ljestvice nakon što su s 2:1 slavili u gostima kod Bournemoutha.

Oba pogotka gosti su postigli u prvom poluvremenu, u razmaku od 21. do 31. minute, a strijelci su bili Moutinho i Jimenez. Nadu domaćinu donio je Cook, ali rezultat se do kraja nije promijenio.