Premiership, 13. kolo, 23.11.2019, 18:30 h
Manchester City 2:1 Chelsea
Chelsea

Kovačić asistirao za gol, Manchester City preokretom do pobjede

Petar Jenjić • subota, 23.11.2019.

Nogometaši Manchester Cityja stigli su do pobjede na Etihadu protiv Chelseaja s 2:1. Asistent za pogodak gostiju bio je Mateo Kovačić...

Susret dana odigran je na Etihadu gdje se Manchester City vratio na pobjedničke staze. Do devete pobjede sezone stigao je protiv Chelseaja rezultatom 2:1 te ga ujedno i preskočio na ljestvici.

Sva tri gola vidjeli smo u prvom poluvremenu. Gosti su stigli do vodstva, no City je ipak preokrenuo te će kolo zaključiti na trećem mjestu.

Chelsea je jako dobro ušao u utakmicu. Postavili su se odlično te stigli do zasluženog vodstva 21. minuti. Sjajnom je dugačkom loptom N'Goloa Kantea uposlio Mateo Kovačić, a Francuz utrčao u kazneni prostor i pospremio ju iza domaćeg vratara.

Nije domaćin pritisnuo nakon toga, ali je ipak osam minuta kasnije stigao do poravnanja. Pucao je Kevin De Bruyne s ruba kaznenog prostora, lopta se od Kurta Zoume, prevarila Kepu i ušla u gol.

Do preokreta City stiže u 37. minuti kada je sve sam napravio Riyad Mahrez, prošao pokraj dvojice protivničkih igrača, utrčao u kazneni prostor i sjajno udarcem iskosa pogodio suprotni kut.

Još jednu sjajnu priliku imao je City do kraja poluvremena. Veliku pogrešku napravio je vratar Chelsea i ostavio loptu za Aguera koji trese gredu.

Početkom nastavka Chelsea je imao šansu preko Kantea, nakon čega je uslijedio period bolje igre Građana koji su češće dolazili pred protivnička vratara, no rezultat se nije mijenjao.

Dobru šansu imali su gosti deset minuta prije kraja kada je jako dobar udarac Williana preko grede odbio Ederson. U završnici je iz slobodnog udarca pucao Mount, ali malo pored gola.

Odmah nakon toga poništen je pogodak Raheema Sterlinga zbog zaleđa. Mateo Kovačić odigrao je svih 90 minuta za Chelsea.