Sjajni Modrić vodio Real do preokreta, dvaput asistirao, jednom zabio i dobio ovacije

Matej Kačan • subota, 23.11.2019.

Nedjeljni program 14. kola španjolske La Lige su zaključili dva Reala, onaj iz Madrida te gost iz San Sebastiana. Na kraju su domaćini na svom Santiago Bernabeuu bili bolji s 3:1...

Za Real Madrid ovaj je susret protiv hit momčadi ovogodišnjeg izdanja lige bio ključan za zadržavanje pozitivnog kursa i priključka s Barcelonom na vrhu. Zato Zinedine Zidane nije mogao riskirati pa je na teren poslao one kojima najviše vjeruje.

Momčad mu se za to odužila s kamatama, a ključnu rolu je imao Luka Modrić. No, nije sve tako bajno počelo za Madrid. Već u drugoj minuti Sergio Ramos čini ogromnu grešku u vraćanju lopte svom vrataru. To je nanjušio Willian Jose koji je presjekao dodavanje i iz blizine poslao loptu u mrežu.

I to je otprilike bilo to što smo od Sociedada vidjeli večeras. Tek je Martin Odegaard okušao udarac s ruba šesnaesterca, ali je Courtois obranio. Real je potpuno zagospodario terenom, a nagrada je stigla u 37. minuti kada Modrić izvodi slobodni udarac, a glavom poravnava Karim Benzema.

U drugi dio Real je krenuo goropadno te je posjetio na onaj stari Real koji je s lakoćom osvajao Lige prvaka. Modrić je dirigirao, Casemiro je osvajao lopte, a Benzema je s Hazardom kombinirao kao onomad s Cristianom Ronaldom i domaćin je s lakoćom dolazio u opasne situacije.

Već na otvaranju poluvremena, u 47. minuti Modrić je dodao za Valverdea koji puca iz daljine, a lopta se odbija od braniča i završava u mreži za 2:1 i Modrićevu drugu asistenciju. U 67. minuti u igru je uz salve zvižduka ušao i Gareth Bale koji je posljednjih dana bio meta madridskih medija nakon indirektnih uvreda na račun Reala na reprezentativnoj stanci.

Zvižduke je tek minutu kasnije utišao Modrić svojim pogotkom za 3:1, a onda je u 83. minuti izašao uz ovacije Bernabeua kada ga je zamijenio Isco. Real nakon ovog susreta ima obaveze u Ligi prvaka gdje ga čeka najteži ispit, PSG, a nakon toga će u goste Alavesu.

Sociedad će sreću tražiti kod kuće protiv Eibara u sljedećem kolu.