Premiership, 13. kolo, 24.11.2019, 17:30 h
Sheffield United 3:3 Manchester United
Manchester United

Sheffield i Manchester United nakon drame podijelili bodove

Matej Kačan • nedjelja, 24.11.2019.

Sjajnu, dramatičnu utakmicu u subotnjem programu Premier lige odigrali su Sheffield United i Manchester United. Nakon šest pogodaka i velikih preokreta završilo je 3:3...

Fantastičan susret prepun drame gledali smo u Sheffieldu gdje je Manchester United prvo gubio 2:0, da bi okrenuo, a onda i dobio pogodak za 3:3 u sudačkoj nadoknadi te je s novom podjelom bodova Sheffield šesti, dok je United deveti na ljestvici.

Gosti su krenuli u susret u neobičnoj 3-4-3 formaciji jer je neposredno prije utakmice ozlijeđen Scott McTominay, a umjesto njega je u početnih 11 upao Phil Jones. To se odmah osvetilo Manchesteru jer su domaćini dominantno krenuli u susret.

Prijetili su odmah Lundstram i McGoldrick, ali David de Gea brani nemoguće. U 19. minuti Sheffield vodi. Mousset je prošao po desnom krilu, sa sebe je otresao Jonesa te je poslao loptu u kazneni prostor.

Na nju je prvo natrčao Lundstram, ali de Gea brani njegov udarac. No, lopta se odbila od koljena Johna Flecka u mrežu Uniteda za 1:0. Nakon toga United se malo pribrao, a prijetili su Rashford i Martial.

Novi hladan tuš za goste došao je u 52. minuti kada Mousset zabija prekrasan pogodak s nekih 16 metara za 2:0. Trener Uniteda morao je reagirati. Na poluvremenu je iz igre izašao Jones, a zamijenio ga je Lingard, a u 73. minuti u igru ulazi i mlađahni Mason Greenwood.

Netom prije ulaska Greenwooda United je smanjio praktički iz ničega. Jedna odbijena lopta sjela je na volej Brandonu Williamsu, a mladi lijevi bočni je šalje u mrežu za 2:1 u 72. minuti. Tek pet minuta poslije Greenwood je povjerenje opravdao pogotkom za 2:2 na asistenciju Rashforda.

Nevjerojatnih sedam minuta Uniteda zaključio je Rashford pogotkom nakon sjajne akcije Martiala i Daniela Jamesa i 70 minuta mrtvi i jalovi United odjednom je goropadan s tri boda u džepu.

Gosti su se tada potpuno oslobodili i počinju letjeti terenom, a u 90. minuti, kada se činilo da je United uskrsnuo iz mrtvih i uzeo utakmicu, jedna lopta u šesnaestercu Uniteda dolazi do Olivera McBurnieja koji je šalje u de Geinu mrežu za 3:3.

Morali su strepili navijači Sheffielda zbog VAR provjere koja je gledala je li strijelac pri štopanju igrao rukom, ali se vidjelo da je lopta primirena prsima te slavlje za veliki bod Sheffielda može početi.