Lakersi nastavljaju nizati pobjede, Miami Heat nedodirljiv kod kuće

Petar Jenjić • subota, 30.11.2019.

Još osam utakmica odigrano je noćas u NBA ligi, a do nove, desete pobjede zaredom stigli su Los Angeles Lakersi. Miami Heat još uvijek ne zna za poraz na domaćem terenu, dok su Indiana Pacersi nakon produžetka bili bolji od Atlanta Hawksa...

Brooklyn Netsi, u još jednoj utakmici bez Kyrieja Irvinga slavili su sa 112:107 protiv Boston Celticsa 112:107. Domaćin je vodio gotovo cijelu utakmicu, a tijekom treće četvrtine imao je 14 koševa viška. Smanjili su Celticsi, Netsi su se ponovno vratili na dvoznamenkastu prednosti, a nakon toga Boston ponovno stigao blizu. Međutim, do preokreta nije stigao.

Spencer Dinwiddie s 32 poena, pet skokova i 11 asistencija predvodio je Netse, Taurean Prince dodao je 16 poena.

Jayson Tatum s 26 poena i devet skokova te Kemba Walker sa 17 poena i šest dodavanja bili su najbolji kod Celticsa.

Šestu uzastopnu pobjedu upisali su Toronto Raptorsi koji su slavili u gostima kod Orlando Magica sa 90:83. U utakmici s manje poena, gostujuća momčad zaostajala je 11 razlike u drugoj četvrtini, ali u nastavku dolazi do preokreta. Sredinom treće četvrtine prešla je u vodstvo, u završnih sedam minuta nije imala manje od pet poena prednosti.

Sjajan je u pobjedničkim redovima bio Norman Powell s 33 poena, dok je Fred VanVleet dodao 22 poena, pet skokova i sedam ukradenih lopti.

Evan Fournier s 19 poena i šest dodavanja te Markelle Fultz s 15 poena predvodili su Magic.

I dalje nijedna momčad ne može protiv Miami Heata u gostima. Heat je noćas svladao Golden State Warriorse sa 122:105, a već je nakon prve četvrtine imao vodstvo od 41:21. Tijekom susreta vodio je i s 29 razlike.

Goran Dragić s 20 poena i pet skokova te Tyler Herro s 19 poena i pet skokova predvodili su Miami.

Jordan Poole s 20 poena i Eric Paschall s 19 poena predvodili su Warriorse.

Tijesno je bilo u Indianapolisu gdje je nakon produžetka do pobjede stigla Indiana koja je svladala Atlanta Hawkse sa 105:104. Sjajni Trae Young donio je dodatnih pet minuta Hawksima 11 i pol sekundi prije kraja (94:94). Međutim, Pacersi su odigrali bolje produžetke, a Youngova trica s istekom vremena postavila je konačan rezultat i samo ublažila poraz gostiju.

Jeremy Lamb s 20 poena bio je najbolji kod Pacersa, po 17 poena dodali su Domantas Sabonis (12 skokova) i Myles Turner (šest skokova).

Young je predvodio Hawkse s 49 poena, DeAndre Bembry dodao 15 poena i 12 skokova.

Do desete uzastopne pobjede stigli su Los Angeles Lakersi 125:103. Noćas su svladali Washington Wizardse koji su tijekom prve četvrtine vodili s 11 razlike, ali ostatak utakmice u potpunosti je pripao domaćinu koji je tijekom susreta vodio i s velikih 39 poena prednosti.

Anthony Davis s 26 poena i 13 skokova te LeBron James s 23 poena i 11 asistencija bili su najbolji kod pobjedničke momčadi.

Najbolji je kod Wizardsa bio Bradley Beal s 18 poena i devet asistencija.

NBA:
Brooklyn Nets - Boston Celticsa 112:107
Detroit Pistons - Charlotte Hornets 107:110 (Derrick Rose 23p / P.J. Washington 26p, 5sk)
Orlando Magic - Toronto Raptors 83:90
New York Knicks - Philadelphia 76ers (Julius Randle 22p, 10sk / Joel Embiid 27p, 17sk)
Indiana Pacers - Atlanta Hawks 105:104*
Miami Heat - Golden State Warriors 122:105
Oklahoma City Thunder - New Orleans Pelicans 109:104 (Schroder 25p, 7as / Ingram 26p, 8sk)
LA Lakers - Washington Wizards 125:103