Andrej Kramarić zabio za Hoffenheim, Jedvaju svih 90 minuta u remiju Augsburga

Petar Jenjić • subota, 30.11.2019.

Odigrane su četiri utakmice 13. kola njemačke Bundeslige, a posebno vrijedi izdvojiti pogodak Andreja Kramarića koji ipak nije pomogao Hoffenheimu da dođe do pobjede protiv Fortune...

Hertha - Borussia Dortmund 1:2

Do šeste pobjede stigla je dortmundska Borussia koja je slavila na gostovanju kod Herthe s 2:1. Domaćinu je ovo bio peti uzastopni poraz.

U razmaku od 15. do 17. minute Borussia je postigla dva pogotka. Prvo je Julian Brandt lijepo proigrao Jadona Sancha u kaznenom prostoru, a ovaj lakoćom matirao protivničkog vratara, da bi nakon toga pogodio Thorgan Hazard na proigravanje Hakimija.

Nakon nešto više od pola sata Hertha je smanjila. Pucao je Dodi Lukebakio, a lopti promijenio smjer Vladimir Darida.

U završnici prvog poluvremena Mats Hummels dobio je drugi žuti karton. Iako je Borussia igrala s igračem manje do kraja, rezultat se više nije promijenio.

Hoffenheim - Fortuna Düsselforf 1:1

Gotovo cijelu utakmicu vodio je Hoffenheim, međutim, nije uspio sačuvati vodstvo protiv Fortune te je upisao treći remi sezone. Susret je završen rezultatom 1:1.

Nakon šest minuta igre Hoffenheim je poveo, a ponovno je među strijelcima bio Andrej Kramarić. Hrvatski napadač skrenuo je loptu u mrežu nakon ubacivanja Floriana Grillitscha.

Međutim, domaćin nije izdržao do kraja, a bod gostujućoj momčadi donio je Rouwen Hennings. Kramarić je odigrao cijelu utakmicu za domaću momčad.

Paderborn - RB Leipzig 2:3

Barem privremeno prvo je mjesto preuzeo RB Leipzig koji je slavio na gostovanju kod Paderborna. Već je do polovice prvog poluvremena postigao tri gola, činilo se da je riješio pitanje pobjednika, no morao je strepiti do kraja jer je domaćin postigao dva gola.

Već nakon četiri minute igre gostujuća momčad postigla je dva pogotka. U trećoj je poentirao Patrik Schick na proigravanje Tima Wernera, da bi u sljedećem napadu Marcel Sabitzer briljantnim udarcem s dvadesetak metara matirao protivničkog vratara.

U 26. minuti Leipzig je postigao još jedan pogodak kada je kontru realizirao asistent za prvi gol Timo Werner. Rezultat se do poluvremena nije promijeni.

Nakon 62 minute igre domaćin je smanjio zaostatak nakon što je akciju zaključio Streli Mamba. Nije se predavao domaćin pa je tako u 73. minuti postigao i drugi gol, a asistirao je Christopher Antwi-Adjej, a poentirao Klaus Gjasula.

Cijelu utakmicu za Augsburg odigrao je Tin Jedvaj čija je momčad remizirala na gostovanju kod Kolna (1:1). Gosti su poveli golom Niederlechnera u 43. minuti, a domaćin je do boda stigao u završnici. Strijelac je bio Cordoba.