Liga prvaka, skupina A, 10. kolo, 30.11.2019, 17:30 h
OTP Bank Pick Szeged 33:23 RK Zagreb
RK Zagreb

PPD Zagreb upisao očekivan poraz u Szegedu, Stepančić i Alilović među boljima

Mihaela Bradovski • subota, 30.11.2019.

Rukometaši PPD Zagreba ubilježili su na žalost očekivani poraz u gostima kod Szegeda. Domaćin je slavio s visokih 33:23...

Szeged se očekivano pokazao prejak protivnik za PPD Zagreb i lakoćom je slavio 33:23. Zagreb je tako prekrižio jednu priliku za skidanje velikog skalpa čime bi si pružio neku nadu u prolazak u osminu finala. Šansi je sve manje i sa svakim kolom Zagreb je sve dalje od osmine finala za što si je sam kriv lošim nastupima protiv Celja.

U Szegedu je sve bilo izvjesno još od početka susreta. Nikakve šanse Zagreb nije imao, treći gol postigao je tek u 18. minuti i iako je dotad obrana još solidno funkcionirala, u napadu nije bilo baš nikakvog rješenja.

Do odlaska na odmor razlika je otišla na plus sedam i Szeged je s 14:7 otišao na poluvrijeme.

Nije to bilo niti blizu onog prošlosezonskog sraza između ove dvije momčadi kada je Zagreb i u Osijeku i u Szegedu stvarao velike probleme Mađarima i trebao doći do pobjede u oba susreta. No, u Osijeku je poražen s tijesnih 24:23 u susretu koji je u biti odradio jako dobro da bi u Szegedu remizirao 26:26.

Ove sezone situacija je drugačija, Zagreb je lošiji nego prošle sezone i ne može držati korak sa superskupim i kvalitetnim Szegedom. Nadao se Vujović da bi Zagreb možda mogao izdržati u egalu duže razdoblje i probuditi nekakvu nervozu kod Szegeda, ali nije bio slučaj, Mađari su rutinski odrađivali posao.

U drugom dijelu prednost je nastavila rasti i točno na polovici tog razdoblja igre Szeged je prvi put stigao do dvoznamenkastog vodstva.

Završilo je 33:23 za Szeged kojeg su predvodili Mirko Alilović s deset obrana te Joan Canellas s pet golova. Luka Stepančić zabio je četiri gola. Kod Zagreba deset obrana skupio je Matej Ašanin, a sedam golova Ante Gadža.