Betis s dva pogotka u prvom dijelu riješio Budimirovu Mallorcu

Matej Kačan • subota, 30.11.2019.

15. kolo španjolske La Lige nastavili su Mallorca i gost Betis u utakmici koja je ponudila dva jedanaesterca i jedan crveni karton, a sve je završilo s 2:1 za goste...

Susret Mallorce i Betisa ponudio je utakmicu dvije ekipe koje se muče i traže čvrst oslonac u sredini tablice. Nakon susreta tome je bliži Betis koji je tako upisao drugu pobjedu u nizu.

U samom startu Betis je došao do vodstva. U šestoj minuti Lumor Agbenyenu radi prekršaj u svom kaznenom prostoru te pokazuje prve probleme s nedisciplinom koji će se nastaviti i do kraja susreta. S bijele točke siguran je Joaquin i već je 0:1.

Imao je Joaquin i šansu za 0:2 u 17. minuti, ali ju ne koristi, a precizniji je Nabil Fekir 16 minuta kasnije. Veliko ovoljetno pojačanje Betisa u 33. postavlja 0:2 s kojima se i ide na odmor. Netom prije poluvremena već spomenuti Agbenyenu zarađuje svoj prvi žuti karton.

Drugo poluvrijeme kreće bolje za domaćina. Andres Guardado je u pokušaju da oduzme loptu u svom kaznenom prostoru pretjerao i VAR kaže da je to dovoljno za penal. Precizan je Lago Junior i postavlja konačnih 1:2.

Imao je Lago još dvije sjajne šanse, a ona u 83. minuti je rezultirala i vratnicom. No, bio je neprecizan, a točku na i slabe večeri Mallorce postavio je Agbenyenu koji je u nadoknadi dobio drugi žuti karton te je tako uspio u jednoj utakmici skriviti jedanaesterac i zaraditi isključenje. Ante Budimir je odradio 69 minuta za Mallorcu.