Montpellier uvjerljiv, Bradariću deset minuta u pobjedi Lillea

Jan Šneler • nedjelja, 01.12.2019.

Odigrano je nekoliko dvoboja 15. kola francuske Ligue 1, a treba izdvojiti uvjerljivu pobjedu Montpelliera koji se trenutno nalazi na četvrtom mjestu...

Šest susreta 15. kola Ligue 1 odigrano je u večernjem terminu. Do pobjede su stigli Montpellier i Lille, dok je trećeplasirani Angers uvjerljivo poražen od Nice. Na tablici je stanje i dalje vrlo neizvjesno jer od trećeg do desetog mjesta razlika iznosi svega četiri boda, jednako kao što od 12. do 18. mjesta ona iznosi svega tri boda.

Montpellier je uvjerljivo slavio na domaćem terenu protiv Amiensa. Momčad koja je u 14 odigranih susreta postigla mizernih 14 pogodaka, večeras je četiri puta zatresla mrežu protivnika. Sve je započeo Damien Le Tallec već u 14. minuti susreta. Iako su bili uvjerljiviji, domaći nisu uspjeli povećati prednost, nego su čak gosti izjednačili krajem prvog dijela.

Poravnanje je Amiensu donio Gael Kakuta. Ipak, u drugom dijelu, Montpellier je opravdao ulogu favorita. Pomogla im je i činjenica da su gosti ostali s igračem manje zbog isključenja Juana Otera u 53. minuti. Vrlo brzo Montpellier furioznom serijom dolazi do pobjede. U razmaku od svega osam minuta postigli su tri pogotka.

Montpellier - Amiens Rezultati uživo

Započeo je Gaetan Laborde u 64. minuti, nastavio Andy Delort sjajnim šutom tri minute kasnije, a zaključio Florent Mollet. Kako rezultat više nije bio upitan, ritam igre je pao, a gosti su uspjeli još malo umanjiti poraz. U 86. minuti za 4:2 pogodio je Jack Lahne.

Zanimljivo je bilo u Nici gdje je Nice svladala trećeplasirani Angers. Domaća momčad ne igra najbolje ove sezone, ali to nije bilo primjetno večeras. Susret je Nice otvorila dobro, imala nekoliko dobrih prilika, no u 22. minuti Angelo Fulgini dovodi Angers u vodstvo. Ipak, gosti nisu dugo slavili jer već u 39. minuti Arnaud Lusamba poravnava.

U nastavku su stvari sjele na svoje mjesto, a Nice je s još dva pogotka došla do vrijedna tri boda. Prvo je pogodio Myziane Maolida u 53. minuti, da bi konačnu točku na i postavio Kasper Dolberg u sudačkoj nadoknadi. Angers je doduše došao do izjednačenja u 69. minuti, ali pogodak Rachida Aliouija poništen je nakon intervencije VAR-a. Mateo Pavlović igrao je cijelu utakmicu.

Dva večerašnja susreta zaključena su remijima. Nimes i Metz odigrali su neriješenih 1:1, jednako kao Reims i Bordeaux. U momčadi Bordeauxa, na klupi je cijeli susret proveo Toma Bašić. Što se tiče drugog hrvatskog igrača u Ligue 1, Domagoj Bradarić ušao je u igru u 84. minuti u pobjedi njegovog Lillea nad Dijonom (1:0).