Junak na vrhu južne skupine nakon pobjede protiv Neretvanca

Branimir Korać • nedjelja, 01.12.2019.

Odigrano je posljednje ovogodišnje kolo u Trećoj HNL Jug, a u njemu je Junak svladao Neretvanca, Hrvace su poražene u Biogradu i pala je odluka o prvom mjestu na zimskoj stanci...

Junak je odnio pobjedu u 15. kolu Treće HNL Jug protiv Neretvanca i uzeo je titulu jesenskog prvaka. Do pobjede je došao golovima u zadnjih deset minuta kada su Andro Vuleta i Stipe Barać zabili za konačnih 4:2. Ovaj dvojica postigao je i prva dva gola za domaćina, no Ivan Bubalo i Domagoj Marušić vraćali su Neretvanac u igru.

Neretva je tražila pobjedu protiv Zadra, nije bila daleko od toga, dva puta je vodila, no i dva puta je ostala bez vodstva. Pogodak Pjera Lokina poništio je Kristijan Jurić, a gol Adela Ajkunića poništio je autogol Domagoja Kurana.

Urania je sve do zadnjih deset minuta imala dva gola prednosti protiv Kamena, ali nije izdržala. Vodila je golovima Antonija Radoševića i Mate Čorića iz prvog poluvremena, no Juan Manuel Varea i Branimir Kujundžić osigurali su Kamenu bod.

Vodičani su napokon došli do pobjede, slavili su 1:0 golom Domagoja Perice iz 20. minute iz kaznenog udarca koji je skrivio vratar Zagore Antonio Đaković.

Vrlo uvjerljiv bio je Split koji je ugostio Uskok i svladao ga s 5:1. Iako oslabljen, Split je slavio, a velike zasluge za to nosi Ivan Jakov Džoni s dva gola. Po jedan su dodali Valentin Adrian Alvarez Cief, Ivan Tomičić i Antonio Samac. Ante Vukušić iz kaznenog udarca zabio je jedini pogodak za goste i najteži poraz otkako je Ivan Pudar sjeo na klupu.

Sloga je u odličnom susretu slavila 5:3 protiv Zmaja kod kuće. U ludoj utakmici povela je 2:0 golovima Tonija Katića i Marija Marović da bi do poluvremena Zmaj okrenuo uz dva gola Marija Marića i autogol Branimira Borozana. Ipak u drugom dijelu Marović, Katić i Tomislav Copić rade preokret.

Primorac je u Biogradu pregazio Hrvace s 4:1. Već u 22. minuti bilo je 3:0 golovima Vedrana Smokrovića, Frane Maglice i Ante Kušete. Na startu drugog poluvremena smanjio je Filip Čeko, ali Ivica Zelić vraća na tri razlike.

GOŠK je s tijesnih 1:0 svladao Jadran,a strijelac je bio u 11. minuti Antonio Smrdelj, dovoljno za velika tri boda.