Messi opet spasitelj: Barcelona slavila na Wandi Metropolitanu i zadržala korak s Realom

Mihaela Bradovski • nedjelja, 01.12.2019.

Barcelona je slavila u velikom dvoboju protiv madridskog Atletica, odnijela je pobjedu iz Madrida 1:0 zahvaljujući kasnom pogotku Lionela Messija...

Vrlo važan dvoboj odigran je u Madridu gdje je Barcelona tražila pobjedu s kojom bi zadržala korak s Realom na vrhu ljestvice i ujedno zadala udarac Atleticu. Madriđani su se pak nadali da bi pobjedom u ovom susretu unijeli dodatnu zanimljivost u borbi za naslov prvaka, ali sada je zaostatak za liderima šest bodova i Real i Barca imaju još uvijek utakmicu manje zbog onog neodigranog El Clasica.

Od početka se igralo vrlo dinamično s prilikama na obje strane. Atletico je već u sedmoj minuti zaprijetio kada je Hermoso pucao nakon kornera, a lopta završila na vratnici.

Hermoso je i u 20. minuti opasno zaprijetio, no nije imao sreće, lopta je pogodila Ter Stegena u nogu.

Barcelona je bila podređena i bez prilika sve do 26. minute kada je loptu u kaznenom prostoru dobio Ivan Rakitić, ali nije dobro reagirao i Oblak je to obranio.

Atletico je bio bolji, stvarao je prilike, no Barcelona je u završnici prvog dijela još jednom opasno zaprijetila. Ovaj put nakon kornera dobro puca Pique, ali pogađa gredu.

U drugom poluvremenu malo manje uzbuđenja, posebno u prvoj polovici. 20 minuta prije kraja lopta je ipak došla do Griezmanna koji iz dobre pozicije puca katastrofalno.

U 86. minuti Barcelona dolazi do vodstva. Messi se sjurio s loptom prema golu domaćina, odigrao dvostruko dodavanje sa Suarezom i onda zabio za pobjedu.

Do kraja susreta nije bilo uzbuđenja i Barcelona odnosi velika tri boda. Rakitić je odradio cijelu utakmicu.