Dončić i društvo prekinuli pobjednički niz Lakersa, Miami u završnici slomio Netse

Petar Jenjić • ponedjeljak, 02.12.2019.

Noćas je na NBA parketima odigrano još sedam utakmica, a posebno treba izdvojiti pobjedu Dallas Mavericksa koji su prekinuli niz LA Lakersa od deset pobjeda...

Miami Heat nastavlja s odličnim rezultatima ove sezone, a noćas je bio bolji od Brooklyn Netsa sa 109:106. Domaćin je minutu i 45 sekundi prije kraja vodio sa 106:99, međutim, gosti rade seriju od 10:0 te dolaze do pobjede.

Goran Dragić bio je najbolji u pobjedničkim redovima sa 24 poena i šest dodavanja, Jimmy Butler dodao je 20 poena i sedam skokova, a Bam Adebayo 17 poena i 16 skokova.

Netse je predvodio Spencer Dinwiddie s 29 poena i šest skokova, Joe Harris dodao je 25 poena.

Nije iznenađenje da su Boston Celticsi slavili protiv New York Knicksa, pa tako ni noćas. Pobijedili su u Madison Square Gardenu sa 113:104 te tako upisali 14. pobjedu sezone. Početkom četvrtine dionice Knicksi su vodili sa 93:87, no Celticsi rade seriju od 17:2 te preuzimaju vodstvo za stalno.

Jayson Tatum s 30 poena, šest skokova i sedam asistencija predvodio je Celticse, Jaylen Brown dodao je 28 poena i pet skokova.

Kod Knicksa je Julius Randle ubacio 26 poena te dodao pet skokova, Dennis Smith Jr. dodao je 17 poena i sedam asistencija.

Stao je niz Los Angeles Lakersa na deset pobjeda, a prekinuli su ga Dallas Mavericksi koji su u Staples Centru slavili sa 114:100. Zaostatak iz prvog poluvremena (62:59) nadoknadili su sjajnim ulaskom u treću četvrtinu i serijom 28:5. Spomenutu dionicu zaključili su sa 35:17, a do kraja prednost sačuvali.

Do sedme pobjede u zadnjih osam utakmica predvodio ih je Luka Dončić s 27 poena, devet skokova i deset asistencija, Delon Wright dodao je 17 poena, pet skokova, devet dodavanja i četiri ukradene lopte.

Anthony Davis s 27 poena i deset skokova te LeBron James s 25 poena, devet skokova i osam dodavanja predvodili su Lakerse.

Chris Paul ponovno je pokazao svoju klasu u pobjedi Oklahoma City Thundera na gostovanju kod New Orleans Pelicansa sa 107:104. U završnici susreta ubacio je sedam poena u seriji 12:0 njegove momčadi kojom je iz zaostatka prešla u vodstvo 101:94, a prednost sačuvala do kraja.

Paul je susret zaključio sa 16 poena i osam asistencija, a momčad je predvodio Danil Gallinari s 23 poena i 11 skokova.

Jrue Holiday s 26 poena i Brandon Ingram s 20 poena i sedam skokova predvodili su Pelicanse.

NBA:
Brooklyn Nets - Miami Heat 106:109
New York Knicks - Boston Celtics 104:113
Minesotta Timberwolves - Memphis Grizzlies 107:115 (Towns 21p, 12sk, 5as / Brooks 26p)
LA Lakers - Dallas Mavericks 100:114
Detroit Pistons - San Antonio Spurs 132:98 (Wood 28p, 10sk / DeRozan 20p)
New Orleans Pelicans - Oklahoma City Thunder 104:107
Orlando Magic - Golden State Warriors 100:96 (Fournier 32p / Robinson III 19p)