Udinese siguran protiv Bologne, petarda SPAL-a Lecceu

Jan Šneler • četvrtak, 05.12.2019.

Odigrana su tri susreta četvrtog kola ili šesnaestine finala Kupa Italije, a istaknimo veliku pobjedu SPAL-a te sigurnu partiju Udinesea...

Svega su još dva susreta Kupa Italije ostala da se kompletira osmina finala. Sve tri današnje pobjedničke momčadi odradile su odlično svoj zadatak, no za ulaz među osam najboljih trebat će zaslužiti. Perugia gostuje u sljedećem kolu kod Napolija, SPAL kod Milana dok će Udinese na noge Juventusu.

SPAL je na svom terenu uvjerljivo slavio protiv Leccea. Kao što se i očekivalo od favoriziranog sastava, domaći su sve riješili u prvom dijelu. Mrežu gostiju načeo je Julio Igor u 18. minuti, a pridružio se Andrea Paloschi par minuta kasnije. Pritisak domaćih se pojačavao i rezultirao s još dva pogotka Alessandra Murgije i Thiaga Cioneka.

SPAL - Lecce Rezultati uživo

U nastavku nešto konkretniji Lecce, Giannelli Imbula smanjuje u 55. minuti, ali premda SPAL ne igra kao u prvom dijelu, mjesta za paniku nema. Točku na i postavio je Sergio Floccari u 84. minuti.

Susret Udinesea i Bologne bio je vrlo teško za procijeniti, ali nitko nije očekivao takav raspad sistema gostujućeg sastava. U prvom dijelu Udinese radi jako lijepu razliku. Antonin Barak i Sebastien De Maio donijeli su domaćem sastavu 2:0 na odmoru.

Početkom nastavka Lecce pojačava pritisak, kontrolira igru, ali bez uspjeha. Padom koncentracije dolazi i do pogodaka pa tako u 77. minuti Rolando Madragora pogađa za 3:0 dok Kevin Lasagna zabija u sudačkoj nadoknadi.

Perugia je iznenadila Sassuolo na gostujućem terenu, ali ako pogledamo cijelu utakmicu, teško je reći da gosti nisu zaslužili pobjedu. Do velikog vodstva došli su već nakon petnaestak minuta. U 10. minuti pogodak za goste postigao je Paquale Mazzocchi dok je sedam minuta kasnije Hans Nicolussi Caviglia povećao na 0:2.

Domaći su pojačali intenzitet i agresivnost, imali kontrolu nad posjedom, ali prilika nije bilo puno. Tek jedan pogodak koji nije utjecao na rezultat postigao je Mehdi Bourabia u sudačkoj nadoknadi. Andrija Balić odigrao je vrlo pristojnih 90 minuta za gostujući sastav, a požutio je u 79. minuti.