Šarić prvi skakač u porazu Sunsa, Bucksi lakoćom do 13. uzastopne pobjede

Petar Jenjić • četvrtak, 05.12.2019.

Dario Šarić jedini je uz Bojana Bogdanovića noćas nastupio, po pitanju hrvatskih košarkaša, te je bio najbolji skakač Phoenix Sunsa u porazu od Orlando Magica...

S odličnim igrama nastavljaju Milwaukee Bucksi koji su slavili na gostovanju kod Detroit Pistonsa sa 127:103 te tako stigli do 13. uzastopne pobjede, a duži niz pobjeda imali su još daleke 1972./73. godine. Kao što to rezultat i govori, noćas nisu imali problema protiv Detroita koji se uspio držati tek kroz prvo poluvrijeme.

Giannis Antetokounmpo s 35 poena i devet skokova predvodio je Buckse, Khris Middleton dodao je 17 poena, osam skokova i pet asistencija. Dragan Bender nije nastupio.

Andre Drummond s 23 poena, 14 skokova i pet asistencija predvodio je Pistonse.

Noćas nije nastupio niti Mario Hezonja čiji su Portland Trail Blazersi slavili na domaćem parketu protiv Sacramento Kingsa sa 127:116. Domaćin je susret prelomio u posljednjoj četvrtini, točnije četiri i pol minute prije kraja, kada je stigao do najvećih 11 razlike (119:108).

C.J. McCollum s 33 poena predvodio je Blazerse, Damian Lillard dodao je 24 poena i deset asistencija, a Hassan Whiteside 22 poena, 16 skokova, sedam asistencija i tri blokade.

Richaun Holmes s 28 poena i deset skokova te Buddy Hield s 23 poena, sedam skokova i sedam asistencija bili su najbolji kod Kingsa.

Desetu pobjedu sezone upisao je Orlando Magic koji je na domaćem parketu bio bolji od Phoenix Sunsa sa 128:114. Sunsi su odigrali puno bolju prvu četvrtinu, ali kako je vrijeme odmicalo domaćin je bio sve bolji. Tako je Orlando poluvrijeme zaključio sa sedam poena prednosti, da bi nastavak otvorio serijom 14:1, a prednost sačuvao do kraja.

Utakmicu sezone odigrao je Aaron Gordon s 32 poena, pet skokova i pet asistencija, dok je Terrence Ross dodao 22 poena kod Magica.

Frank Kaminsky ubacio je 23 poena kod Sunsa. Dario Šarić dodao je deset poena (2/3 za dva, 1/4 za tricu, slobodna bacanja 3/4) uz šest skokova (nitko u ekipi nije imao više) te dvije asistencije za 25 i pol minuta na terenu.