Arsenalovim mukama nema kraja i Brighton se osladio na Emiratesu

Branimir Korać • četvrtak, 05.12.2019.

Užasna forma Arsenala se nastavlja, momčad je potpuno bez samopouzdanja i ne može niti slučajno nikoga pobijediti. Novi poraz upisan je na Emiratesu protiv Brightona...

Nadali su se u Arsenalu kako je napokon došlo kolo u kojem će doći do pobjede i upisati sva tri boda, ali nije išlo. Ugostili su Brighton i ubilježili novi poraz, ovaj put s 2:1.

Što još reći o Arsenalovoj formi, ona je užasna, već godinama Arsenal nije izgledao ovako loše i nizao ovakve rezultate. Konkretno, zadnji put imao je ovakav niz 1977. godine.

Niti nakon odlaska Unaija Emeryja ništa se nije popravilo, nije bilo čak niti onog pozitivnog šoka koji se zna dogoditi i Freddie Ljungberg nastavio je rezultatski gdje je stao Emery.

Ovdje je Brighton poveo u 36. minuti golom Webstera da bi se Arsenal vratio početkom drugog dijela kada je Mesut Özil izveo korner, a Alexandre Lacazette glavom poslao loptu u mrežu.

Potpuni šok za domaćina stigao je u 80. minuti kada je Mooy ubacio, a Maupay glavom pogodio za 2:1. David Luiz je bio uz njega, ali nije stigao reagirati.

Nakon susreta vidjelo se kako je atmosfera u momčadi loša, Özil je ljutito gestikulirao prema Lacazetteu koji ga je izignorirao i ostaje za vidjeti đšto će se dalje događati.

Audicija Ljungberga za ostanak na klupi zasad ne prolazi dobro.

Nešto ranije Newcastle je u gostima slavio protiv Sheffield Uniteda s 2:0 golovima Saint-Maximina i Shelveyja. Gol Shelveyja izazvao je dosta kontroverze. Naime veznjak Newcastlea zaletio se od centra prema golu, bila je podignuta zastavica i svi su stali, on je reda radi pucao na gol, pogodio i nakon pregledavanja VAR-a odlučeno je kako zaleđa nije bilo i gol je priznat.