Međimurje porazilo Orijent, Dubrava u završnici do pobjede

Petar Jenjić • subota, 07.12.2019.

Odigrano je pet utakmica 16. kola Druge HNL, a najveće iznenađenje priredilo je Međimurje koje je odnijelo pobjedu s gostovanja kod Orijenta...

Utakmica između Cibalije i Sesveta završena je bez pogodaka. Vinkovčani su tako ostali na dnu ljestvice s 11 bodova, tri manje od Solina, dok Sesvete drže sredinu tablice.

Do četvrte pobjede sezone stigla je Dubrava koja je minimalno bila bolja od Croatije Zmijavci. Pogodak vrijedan tri boda te prve domaće pobjede bio je Mudražija u 83. minuti. Gosti su imali priliku iz penala u 61. minuti, ali Mustapić na vratima Dubrave obranio je udarac.

Prvi poraz nakon šest kola upisao je Orijent koji je na domaćem terenu poražen od Međimurja s 2:0. Bez obzira na to, ostat će jesenski doprvak. Pogotke za goste postigli su Josip-Domagoj Hranilović u 10. i Kruno Ivančić u 26. minuti.

Zanimljiva utakmica u Dugopolju završena je remijem istoimenog domaćina i Kustošije. Za obje momčadi to je bio treći remi sezone.

Domaćin je poveo u 29. minuti autogolom vratara Darijana Radelića Žarkova, da bi u završnici poluvremena na 2:0 podebljao Ivan Rodić. Ipak, u nastavku susreta Kustošija dolazi do remija golovima Grge Štimca i Martina Šlogara.

Do pete pobjede sezone stigao je Hrvatski dragovoljac koji je minimalno slavio na domaćem terenu protiv Solina. Pogodak vrijedan tri boda zabio je Vinko Petković u 81. minuti.