Premiership, 16. kolo, 07.12.2019, 18:30 h
Manchester City
Manchester City 1:2 Manchester United
Manchester United

Manchester United svladao gradskog rivala i udaljio ga iz utrke za prvaka Engleske

Jan Šneler • subota, 07.12.2019.

U 16. kolu engleske Premierlige, Manchester United je na Etihadu slavio protiv Manchester Cityja i praktički eliminirao aktualne prvaka iz borbe za naslov...

Poznato je kakva je netrpeljivost između navijača Liverpoola i Manchester Uniteda, ali večeras su pristaše Redsa navijali za Crvene Vragove. Pobjedom protiv Cityja, United je došao na peto mjesto i nastavio niz bez poraza, ali praktički i eliminirao City iz borbe za naslov jer sada zaostaju ogromnih 14 bodova za Liverpoolom.

United je vrlo dobro otvorio utakmicu, hrabro, napadački i može se reći iznenadio domaće igrače. Vidi se iz napadačkih akcija kako se gosti nisu došli braniti, barem ne u prvom dijelu. Prilika je bilo puno, s obje strane, ali puno konkretnije imali su gosti. Odlično je branio Ederson i tako spriječio rani pogodak Uniteda.

Manchester City - Manchester United Rezultati uživo

U 20. minuti Marcus Rashford je pao u šesnaestercu nakon što ga je vrlo silovito odgurnuo Bernardo Silva. Sudac Anthony Taylor pokazao je da se igra dalje, ali je nakon intervencije VAR-a ispravno pokazao na bijelu točku. Sam Rashford precizno je izveo kazneni udarac, a već par minuta kasnije mogao je povećati prednost Uniteda, no prečka je zaustavila njegov pokušaj.

Ipak, uspjelo je to u 29. minuti Anthonyju Martialu koji je iskoristio nepažnju obrane Cityja i vrlo preciznim udarcem uz stativu pogodio za 0:2. Od domaćih smo vidjeli jako malo u prvom dijelu, većinom prigovore na račun sudaca i traženja kaznenih udaraca, ali većinom su to bila komična traženja.

U nastavku susreta, City je počeo sve više prijetiti, kombinirati, dok se malo pomalo United zatvarao. Nije bilo potrebe za gomilanjem igrača u obrani jer je City djelovao dosta dekoncentrirano. Ipak, nakon svih udaraca i pokušaja te obrana Davida De Gee u nastavku, negdje je moralo puknuti.

U 85. minuti, nakon izvedenog kornera, De Gea je bio neodlučan što je iskoristio Nicolas Otamendi i glavom zabio za smanjenje zaostatka. Do kraja susreta domaći su imali jednu odličnu priliku, udarac Riyada Mahreza već u 87. minuti, ali De Gea sjajno brani. Mogao je i United potvrditi pobjedu, ali Andreas Pereira nije najbolje reagirao.