Rennes osvojio važne bodove, Toulouse i dalje na dnu

Jan Šneler • subota, 07.12.2019.

Odigrane su i preostale subotnje utakmice 17. kola Ligue 1, a do važne pobjede stigao je Rennes koji igra jako dobro ove sezone...

Iako nakon dijela odigranog 17. kola francuske Ligue 1 velikih promjena nema, do važne pobjede došao je Rennes koji odlično stoji u gornjem domu. S druge strane, na samom dnu tablice još uvijek je Toulouse koji je večeras izgubio od Strasbourga s 4:2.

Direktan dvoboj Rennesa i Angersa za četvrto mjesto na tablici pripao je domaćem sastavu. Bila je to taktički vrlo zahtjevna utakmica u kojoj su obje momčadi rijetko odlazile u neke riskantnije avanture. U trenucima je čak gostujući sastav bio kvalitetniji i opasniji, ali Rennes dolazi do tri boda.

Prvi gol pao je već u 24. minuti kada je M'Baye Niang doveo Rennes u vodstvo. Isti igrač u najvažnijim trenucima, pred sam kraj susreta, postigao je drugi gol na susretu i tako potvrdio pobjedu domaće momčadi. Počasni pogodak za goste postigao je Rachid Alioui u sudačkoj nadoknadi.

Monaco je na svom terenu uvjerljivo slavio protiv Amiensa. Domaća momčad bila je uvjerljiva od samog početka, ali su na prvi pogodak trebali čekati do 62. minute kada je spretno reagirao Wissam Ben Yedder. Gosti su se raspali jer su u narednih sedam minuta domaći došli do još dva pogotka. Guillermo Maripan i Balde Keita potvrdili su pobjedu Monaca.

AS Monaco - Amiens Rezultati uživo

Slično kao Monaco, Nice je upisala laku pobjedu protiv Metza. Već nakon devet minuta, Wylan Cyprien zabija za vodstvo Nice, a nakon gomile promašenih prilika, u 41. minuti isti igrač pogađa za 2:0. Pogodio je iz kaznenog udarca koji je sviran minutu prije, ali tek nakon konzultiranja Jeremiea Pignarda s VAR-om.

U nastavku susreta, Ignatius Ganago sve rješava trećim pogotkom Nice koju nije poremetilo niti što je Ibrahima Niane smanjio zaostatak u 74. minuti. Ipak, samo minutu kasnije, Pierre Lees Melou vraća tri razlike i postavlja konačni rezultat.

Uzbudljivo je bilo u Strasbourgu gdje je istoimeni domaćin došao do pobjede protiv posljednje plasiranog Toulousea. Gosti su došli do ranog vodstva već u trećoj minuti preko Nicolasa Isimat-Mirina, ali samo par minuta poslije Lamina Kone izjednačava. Prednost domaćima donio je Adrien Thomasson lijepim pogotkom u 26. minuti.

Strasbourg - Toulouse Rezultati uživo

Nakon primljenog drugog gola, gosti su pali u igri, a niti početak drugog dijela nije im bio sretan. Već u 48. minuti Ludovic Ajorque zabija za 3:1. Iako je Wesley Said izjednačio samo dvije minute kasnije, prednost domaćih bila je dostatna da izdrže do 75. minute kada je Lebo Mothiba konačno potvrdio pobjedu Strasbourga.