Joaquin se upisao u povijest La Lige, Sevilla kiksala kod Osasune

Jan Šneler • nedjelja, 08.12.2019.

Uzbudljivo je bilo u 16. kolu španjolske La Lige, a današnje susrete definitivno je obilježila sjajna predstava Betisova Joaquina...

Odličan dan u španjolskom nogometu, prepun pogodaka i preokreta, obilježio je ipak sjajan nastup Joaquina. Betisov veznjak upisao se u povijest La Lige sjajnom predstavom protiv Athletic Bilbaoa. Od ostalih susreta, valja izdvojiti kiks Seville kod Osasune i vrijednu pobjedu Leganesa u borbi za ostanak.

Betis je na svom terenu došao do pobjede protiv Athletica nakon fenomenalne partije vremešnog Joaquina. Ofenzivni veznjak Betisa postigao je za samo 20 minuta tri pogotka i utabao put svojoj momčadi do važne pobjede. Već u drugoj minuti Joaquin je zatresao mrežu, dok je u 11. minuti donio Betisu povećanje vodstva.

Sjajnim udarcem u 20. minuti kompletirao je hattrick i praktički riješio pitanje pobjednika. Ipak, veliko vodstvo kao da je negativno djelovalo na domaći sastav jer u 44. minuti nakon jedanaesterca Inaki Williams smanjuje zaostatak. U 75. minuti Juri Berčiče efektno je poentirao za 3:2 te je Betis došao u manje probleme. Ipak, izdržali su do kraja, a tek je stativa u sudačkoj nadoknadi spriječila Joaquina da postigne i četvrti pogodak na susretu.

Iako favorizirana, trećeplasirana Sevilla nije uspjela doći do slavlja kod Osasune. Slabo su odigrali gosti, propustili šansu kada je Osasuna pola sata do kraja ostala s igračem manje, a remiju je presudila i činjenica da su previše prilika propustili. Nakon odličnog starta domaćih i prečke Luisa Ezequiela Avile, Sevilla je došla do vodstva u 11. minuti preko Munira El Haddadija.

Osasuna - Sevilla Rezultati uživo

Nastavili su gosti s boljom igrom, ali u sudačkoj nadoknadi Avila pogađa za 1:1. U nastavku susreta, do 61. minute igralo se izjednačeno, ali onda kreće pritisak gostiju. Zbog drugog žutog kartona isključen je Oier, ali Sevilla ne uspijeva zabiti. Promašajima i nervozom istaknuo se Chicharito, a stativu je pogodio na samom kraju susreta i Munas Dabbur. Osasuna je izdržala i osvojila vrijedan bod.

Prilično uzbudljivo bilo je u Leganesu gdje je istoimeni domaćin došao tek do druge pobjede u sezoni protiv Celte Vigo. Domaći su bili odlični u prvom dijelu u kojem su stvorili nekoliko sjajnih prilika i postigli dva pogotka. U 15. minuti u vodstvo je Leganes doveo Oscar da bi u 39. minuti isti igrač povećao prednost svoje momčadi.

Sjajnim otvaranjem drugog dijela, nakon samo deset minuta Kevin Rodrigues dovodi domaće do velikih 3:0. U 64. minuti Nestor Araujo uspio je smanjiti zaostatak, ali isključenjem Gabriela Fernandeza u 71. minuti činilo se da gosti neće napraviti puno više. No, Iago Aspas je izuzetno dobar napadač i u 81. minuti je smanjio na 3:2, a zamalo par minuta kasnije doveo goste do izjednačenja. Ipak, Leganes je izdržao i došao do pobjede.

Getafe je pogotkom Angela kod Eibara došao do pobjede i nastavka niza bez poraza, dok su Valladolid i Real Sociedad odigrali neriješenih 0:0.