Sjajni Kruno Simon predvodio Efes do pobjede u velikom istanbulskom derbiju

Branimir Korać • petak, 13.12.2019.

Odigrano je prvih pet susreta 13. kola Eurolige. U gostima su do pobjede došli Kruno Simon protiv Fenerbahčea i Velimir Perasović kod Crvene zvezde...

Veliki istanbulski derbi otišao je na stranu Anadolu Efesa koji je slavio kod Fenerbahčea 81:73 zahvaljujući ponajviše sjajnom Kruni Simonu te u pravo vrijeme probuđenom Shaneu Larkinu. U jednom od svojih najboljih nastupa ove sezone, Simon je dominirao parketom i odigrao izvrsnu utakmicu.

Rezultat je bio u egalu do početka treće dionice kada Efes prvi put bježi na dvoznamenkastu razliku serijom poena Larkina koji do tog trenutka nije imao niti poen na svom kontu. U nastavku susreta on i Simon iskontrolirali su situaciju na parketu.

Simon je za 34 minute ubacio 22 poena (5/7 za dva, 3/5 za tri, 3/3 slobodna) uz devet skokova i četiri asistencije dok je Larkin dodao 20 poena. Kod Fenera Derrick Williams ubacio je 16 poena, a Nando De Colo dodao je 13 poena.

Očekivanu pobjedu upisao je madridski Real protiv Olympiakosa. Oslabljeni Grci nisu imali šanse u Madridu, sve što su uspjeli bilo je smanjiti zaostatak na konačnih 16 razlike nakon što je prijetio poraz od 30+ razlike.

Fabien Causeur ubilježio je 18 poena, a s po 15 su ga pratili Anthony Randolph i Facundo Campazzo koji je ujedno podijelio šest asistencija. Kod Olympiakosa po 12 poena upisali su Will Cherry i Saša Vezenkov, Willie Reed stao je na 11 poena i šest skokova.

Himki je jako loše krenuo u utakmicu protiv Albe, ali nakon tog lošeg starta konsolidirao se, uhvatio pravi ritam i ponajviše zahvaljujući raspoloženom Devinu Bookeru otišao do pobjede.

Booker je susret završio s 24 poena i deset skokova, Aleksej Šved dodao je 22 poena i osam asistencija. Kod Albe Rokas Giedraitis ubacio je 17 poena uz pet skokova, Niels Giffey 14 poena, a Landry Nnoko 13 poena i 11 skokova. Krešimir Nikić dobio je 15 minuta i ubacio četiri poena (2/3 za dva) uz dva skoka.

Perasovićeva Baskonia došla je do velike gostujuće pobjede kod Crvene zvezde. Baski su odigrali jako dobro, posebno u drugom poluvremenu kada su poveli i to održavali u nastavku susreta.

Lorenzo Brown s 20 poena bio je usamljen kod Crvene zvezde, a na drugoj strani Nik Stauskas ubacio je 22 poena dok je Tornike Šengelia dodao 19 poena i osam skokova.

Maccabi je u fantastičnoj atmosferi na krilima Scottieja Wilbekina i svojih navijača stigao do preokreta i pobjede protiv Moskovljana. CSKA ima za čim žaliti, najvećim dijelom susreta bio je u vodstvu, ali nije imao odgovor na serije Maccabija u drugom poluvremenu.

Wilbekin je završio susret s 22 poena, devet asistencija i pet skokova, Othello Hunter dodao je 20 poena i sedam skokova. Kod CSKA Mike James je ubacio 22 poena, a Kyle Hines 14.