Lokomotiva projurila Čakovcem i pregazila Zrinski

Branimir Korać • subota, 14.12.2019.

Rukometašice Lokomotive u susretu 12. kola 1. HRL za žene upisale su vrlo visoku pobjedu na gostovanju u Čakovcu kod Zrinskog...

U 12. kolu kod rukometašica Zrinski je u Čakovcu ugostio Lokomotivu i tražio je potvrdu dobrog posla ove sezone i da vidi gdje se trenutno nalazi u odnosu na Lokosice. Dosta daleko od njih, viceprvakinje Hrvatske u Čakovcu su odradile tek lakši trening.

Od samog početka susreta sve je išlo u jednom smjeru. Lokosice su u utakmicu ušle s 5:0, Čakovčanke su prvi gol postigle preko Lee Vukojević u osmoj minuti, no Lokomotiva nije tu stala već je nastavila podizati prednost pa je na polovici poluvremena već imala dvoznamenkastu prednost (13:3).

Malo su se tu Zagrepčanke uspavale i Zrinski je uspio serijom 8:2 smanjiti zaostatak na minus četiri, ali to je bilo sve.

Do kraja prvog dijela Stela Posavec podiže na 16:11, a u drugo poluvrijeme Lokomotiva kreće serijom 9:0 i otklanja svaku dvojbu.

Do kraja susreta gošće su se dovukle do plus 20 i upisale ogromnu pobjedu 38:18.

Po sedam golova kod Lokomotive postigle su Josipa Kaselj i Stela Posavec, šest je dodala Paula Posavec, a po pet Sara Šenvald i Dora Kalaus.

Kod Zrinskog Lea Vukojević je postigla osam golova.