Barcelona bez pobjede u San Sebastianu protiv odličnog Real Sociedada

Branimir Korać • subota, 14.12.2019.

Real Sociedad potpuno zasluženo ostavio je Barcelonu bez pobjede u susretu 17. kola španjolskog prvenstva. Susret je okončan remijem 2:2...

Real Sociedad zaustavio je Barceloninu seriju pobjeda i uoči El Clasica pružio je priliku Real Madridu da preuzme vodeću poziciju na ljestvici.

Katalonci su ponovno odradili svoj dio posla u napadu, ali primili su dva pogotka i u prvih sedam na ljestvici španjolskog prvenstva, primili su najviše pogodaka.

Već u 12. minuti Barcelona je ušla u minus. Busquets je skrivio kazneni udarac, povlačio je za ruku Llorentea i Mikel Oyarzabal s 11 metara doveo je Real Sociedad u vodstvo.

Tri minute kasnije Barcelona je mogla doći do poravnanja, ali udarac Luisa Suareza odlično je obranio domaći vratar Remiro.

I završnici prvog dijela Barcelona ipak poravnava. Suarez je povukao kontru, u pravo vrijeme odlično je proigrao Antoinea Griezmanna koji bez problema zabija za 1:1.

Odmah na startu drugog dijela Barcelona dolazi do preokreta. Sjajna dubinska lopta za Messija koji bježi obrani i onda pronalazi usamljenog Suareza za laganih 2:1.

Nije dugo Real Sociedad bio u zaostatku. U 62. minuti Nacho Monreal poslao je loptu u sredinu, ter Stegen je samo odbio loptu do potpuno samog Alexandera Isaka koji zabija iz blizine za 2:2.

Mogao je Real Sociedad i do sva tri boda, ali nekoliko jako dobrih situacija nije iskoristio posebno one Merina i Williana Josea.

Ivan Rakitić igrao je do 79. minute kada ga je zamijenio Arturo Vidal.

Real Sociedad - Barcelona Rezultati uživo

U ranijem terminu Levante je u gostima s 2:1 bio bolji od Granade. Poveli su gosti golom Rubena Rochine u 55. minuti da bi pet minuta kasnije Darwin Machis izjednačio. Ipak u 89. minuti Enis Bardhi pogodio je za pobjedu gostiju.