Bayern i Borussia Dortmund uvjerljivi, Perišić asistirao, iznenađenja u Kölnu i Berlinu

Matej Kačan • subota, 14.12.2019.

Subotnji dio 15. kola Bundeslige donio je pet susreta u 15:30 sati, a visoke pobjede su upisali najprestižniji njemački klubovi...

Prvih sat vremena na susretu Bayerna i Werdera je izgledalo kao da će Bayern opet imati problema, ali u zadnjih pola sata Bavarci su postigli četiri pogotka i došli do uvjerljive pobjede. U prvih 15 minuta promašili su domaćini čak tri šanse, ispred gola Werdera su se redali Gnabry i Lewandowski dva puta, ali je prvi poveo Werder.

Strijelac za goste iz Bremena je Milot Rashica, a Bayern brzinski okreće u nadoknadi prvog dijela preko Coutinha i opet sjajnog Lewandowskog. Kao što smo već rekli, u prvih 15 minuta mreže su mirovle, a onda Coutinho zabija svoj drugi pogodak te se utakmica otvara.

Uslijedio je blitzkreig Bayerna koji od 72. do 78. minute zabija tri pogotka za visokih 6:1, a strijelci su Lewandowski, Thomas Müller i Coutinho za svoj hat-trick, ovaj put na asistenciju Ivana Perišića koji je ušao u 46. minuti.

Bayern je tako prekinuo neugodni niz od dva poraza, ali je tek četvrti, a ispred njega je Borussia Dortmund s 29 bodova nakon svoje visoke pobjede. Dortmund je bio u gostima kod Mainza, a otišao je s tri boda i zabijena četiri pogotka.

U prvom dijelu je Borussia bila mnogo bolja te je sabila Mainz u vlastitih 30 metara, a mrežu je načeo Marco Reus u 32. minuti. Zanimljivo, u drugom dijelu je opao pritisak gostiju, a Mainz se oslobodio, ali su usprkos tome još tri gola završila u mreži domaćina.

Ključne su bile četiri minute od 66. do 69. kada Borussia preko dežurnih krivaca Hazarda i Sancha zabija još dva pogotka za 0:3, a konačan rezultat postavlja Schulz na asistenciju sjajnog Sancha.

Priključak s vodećima trebao je održati Bayer iz Leverkusena, ali je neobjašnjivo pao na gostovanju kod Kölna koji je 2:0 pobjedom uspio pobjeći sa samog dna tablice. Kölnu je bilo dovoljno držati nulu do 62. minute i crvenog kartona za Dragovića kod gostiju, a 11 minuta kasnije Cordoba dovodi fenjeraša u vodstvo.

Nevolje za Bayer se nastavljaju u novoj demonstraciji nediscipline gostujućih igrača, a ovaj put glavni akter je Bailey koji je dobio izravni crveni karton zbog nesportskog ponašanja, točnije udaranja protivničkog igrača. Bayer s devetoricom nikako nije mogao do izjednačenja, a stvar je riješio Bornauw u 84. minuti za konačnih 2:0.

Sličnu sudbinu kao i Leverkusen doživio je i Freiburg. Još jedna ekipa koja bi trebala držati svoju poziciju u izjednačenom vrhu Bundeslige stigla je u goste ekipi iz donjeg doma, a Freiburg je dopalo putovanje u njemačku prijestolnicu. U jednoj iznenađujuće ravnopravnoj utakmici epilog je ispao još iznenađujući jer je domaća Hertha uzela puni plijen, a heroj je Vladimir Darida koji je poentirao za konačnih 1:0 u 53. minuti.

Drugi berlinski klub u zadnjih je nekoliko tjedana odradio dobar posao u bijegu s dna i priključku sredini tablice, ali je taj pozitivan niz pokvaren kiksom kod posljednjeg Paderborna koji je tako uspio potvrditi pobjedu nad Werderom i stići do vrijednog devetog boda. Sva uzbuđenja smo vidjeli u prvih pola sata jer je Union poveo preko Ingvartsena u sedmoj minuti, a konačnih 1:1 za podjelu bodova postavlja Kai Proger.