Juventus na krilima Ronalda do nove pobjede, Bologna zaustavila Atalantu, okvir gola Milan

Branimir Korać • nedjelja, 15.12.2019.

U tri poslijepodnevna susreta u Serie A pobjede su upisali Juventus i Bologna dok su Milan i Sassuolo remizirali. Atalanta je nakon prolaza u osminu finala Lige prvaka pokleknula u Bologni...

Juventus je već u prvom poluvremenu riješio pitanje pobjednika protiv Udinesea. Slavio je s 3:1, a sva tri gola stigla su u prvom dijelu.

U devetoj minuti Cristiano Ronaldo je zabio nakon što se odlično snašao u 16 metara. Dugačku loptu Bonuccija, Dybala nije najbolje iskontrolirao, ona se odbila točno na noge natrčalom Ronalgu, a on ne griješi.

U 37. minuti još jedan gol za Ronalda. Ovaj put odlično ga je proigrao Gonzalo Higuain, Ronaldo dolazi pred vratara i onda zabija, a da se ovaj nije niti pomaknuo.

Točku na i u prvom dijelu stavlja Bonucci, Demiral je nakon ubačaja iz kornera odlično glavom vratio loptu u sredinu za Bonuccija koji iz blizine ne griješi.

U drugom dijelu Juventus je malo podignuo nogu s gasa i gosti nisu primili više nijedan pogodak, a u samoj završnici Ignacio Pussetto iskoristio je nespretnost u 16 metara i smanjio na konačnih 3:1.

Milan je nadigrao Sassuola i imao dosta prilika, ali nije uspio zabiti. Ostalo je 0:0. Doduše lopta je jednom završila u mreži kada je u prvom dijelu Theo Hernandez zabio, ali gol nije priznat zbog zaleđa.

U zadnjih deset minuta Rafael Leao je prvo pogodio gredu, a zatim i vratnicu te je Sassuolo uz puno sreće uzeo bod na San Siru.

Atalanta je nakon prolaska u osminu finala Lige prvaka izgubila u gostima kod Bologne 2:1. I u ovom susretu Atalanta je imala dovoljno prilika, ali Bologna je svoje dvije iskoristila i odnijela sva tri boda.

Već u 12. minuti Rodrigo Palacio zabio je odličnom reakcijom na odbijanac nakon što se lopta od vratnice poslije sjajnog prodora Orsolinija.

U 53. minuti Andrea Poli povisio je na 2:0 da bi konačnih 2:1 postavio Ruslan Malinovski u 60. minuti.

U završnici susreta Danilo je zaradio drugi žuti karton, no niti igrač više nije pomogao Atalanti. Mario Pašalić odigrao je cijelu utakmicu.