Fiorentina 1:1 Inter
Inter

Brozović asistirao, Inter ispustio pobjedu u sudačkoj nadoknadi

Petar Jenjić • nedjelja, 15.12.2019.

Nogometaši Intera nisu uspjeli doći do pobjede na gostovanju kod Fiorentine i tako se odvojiti na prvom mjestu ljestvice...

Milanski Inter nije odradio uspješno gostovanje te se vratiti samostalno na prvo mjesto ispred Juventusa. Kod Fiorentine bio je na pragu pobjede, međutim, Viole su u trećoj minuti sudačke nadoknade stigle do poravnanja, do konačnih 1:1.

Poveo je Inter nakon devet minuta igre. Marcelo Brozović uposlio je Borju Valera u kaznenom prostoru, a ovaj poentira u prvi kut.

Činilo se da su gosti podebljali vodstvo u 39. minuti kada je Romelu Lukaku proigrao Lautara Martineza, a ovaj poentirao. Međutim, u zaleđu se našao asistent pa je pogodak poništen.

Nakon toga Lukaku je imao još jednu priliku, no s linije je njegov udarac očistio Bartlomiej Dragowski.

U nastavku susreta, točnije u 63. minuti, priliku je imao Martinez, no pucao je pored gola. Na drugoj strani, nakon toga, Handanović je obranio udarac Castrovilliju.

Ipak, u drugoj minuti sudačke nadoknade domaćin poravnava rezultat. Vukao je dugo loptu Dušan Vlahović te krasnim udarcem iskosa u suprotni kut donio poravnanje svojoj momčadi.

Milan Badelj igrao je do 66. minute za Fiorentinu, dok je svih 90 minuta kod Intera odradio Brozović.