SEHA liga, skupina B, 7. kolo, 16.12.2019, 18:00 h
RK Zagreb 30:24 Meškov Brest
Meškov Brest

PPD Zagreb u drugom poluvremenu slomio otpor Meškov Bresta

Petar Jenjić • ponedjeljak, 16.12.2019.

PPD Zagreb uzvratio je Meškov Brestu za poraz ranije u sezoni. Zagrebaši su na domaćem terenu slavili sa 30:24...

Rukometaši PPD Zagreba danas su stigli do svoje sedme pobjede u SEHA ligi ove sezone. Na domaćem terenu bili su bolji od Meškov Bresta sa 30:24 te mu tako nanijeli prvi poraz nakon pet uzastopnih pobjeda u ovom natjecanju.

Gosti su nešto bolje krenuli u utakmicu te su u nekoliko navrata imali po dva pogotka prednosti. Ipak, od 13. do 25. minute Zagrebaši dolaze do preokreta s pet golova bez ijednog primljenog.

Ostao je Meškov u igri do kraja poluvremena koje je Zagreb zaključio s pogotkom prednosti. Bilo je 12:11.

Početkom nastavka gostujuća je momčad izjednačila na 13:13 nakon čega domaćin radi seriju od 4:0. U ostatku susreta Zagrebaši nisu imali prevelikih problema te nijednom nisu imali manje od tri pogotka viška.

PPD Zagreb do pobjede je predvodio Ante Gadža s osam golova, dok je Marin Šipić dodao šest pogodaka.

Najbolji je kod gostiju bio Mikita Valiupau s pet golova, Sandro Obranović postigao je tri pogotka. Ivan Pešić nije bio među vratnicama.