Premiership, 17. kolo, 16.12.2019, 21:00 h
Crystal Palace 1:1 Brighton & Hove
Brighton & Hove

Brighton poveo, Crystal Palace ipak do boda

Petar Jenjić • ponedjeljak, 16.12.2019.

17. kolo engleske Premier lige je zaključeno u ponedjeljak dvobojem Crystal Palacea i gostujućeg Brightona. Usprkos dominaciji gostiju, završilo je s 1:1...

Crystal Palace i Brighton su ekipe koje ne odvaja mnogo. Udaljeni su tek tri boda na tablici, a ovim 1:1 rezultatom imaju i identičnu formu u posljednja tri susreta. Zato i ne iznenađuje da je utakmica bila podjednaka uz ipak blagu dominaciju Brightona.

U prvom poluvremenu gosti su stisli Palace na svoju polovicu te su ostavili domaćina bez udaraca uz svojih šest. Najuzbudljivija situacija prvog dijela dogodila se u 21. minuti kad su igrači Brightona tražili jedanaesterac, ali se VAR ne slaže.

Prvu veliku šansu u drugom poluvremenu imaju domaćini. Christian Benteke je u 51. opalio iz daljine, ali pogađa vratnicu. Kazna za propušteno stigla je tri minute kasnije kad pascal Gross poslužuje Neala Maupaya koji poentira za zasluženih 0:1.

Crystal Palace - Brighton & Hove Albion Rezultati uživo

Stisnuo je Palace nakon pogotka te preuzima kontroli nad susretom. Brighton se, očito zadovoljan minimalnim vodstvom primirio te je prepustio inicijativu domaćinu, a takav ziheraški pristup se obio gostima o glavu. Prvo je dobru šansu u 73. imao Benteke, a onda Wilfried Zaha tri minute kasnije izjednačava iz prekrasne solo akcije.

Palace je s ovim bodom upisao drugi remi u nizu te je deveti s 23 boda, a Brighton je na 13 mjestu s tri boda manje, a pobjedu će tražiti u sljedećem kolu protiv Sheffielda.