Simonov Anadolu Efes nastavlja nizati pobjede, slavio i u Kaunasu

Petar Jenjić • utorak, 17.12.2019.

Odigrane su dvije utakmice 14. kola Eurolige, a do nove pobjede stigao je Simonov Anadolu Efes koji je slavio kod Žalgirisa...

Do devete pobjede, a četvrte uzastopne, stigao je Maccabi Tel Aviv koji je slavio na gostovanju kod Zenit St. Peterburga sa 82:71. Gosti su susret prelomili u trećoj četvrtini koju su dobili s 28:12 te uoči zadnjih deset minuta imali 17 poena prednosti (59:42). Domaćin se uspio spustiti na minus šest (77:71), ali više od toga nije išlo.

Tyler Dorsey sa 17 poena te Othello Hunter s 15 poena i pet skokova bili su najbolji kod Maccabija.

Will Thomas s 15 poena i Gustavo Ayon s 14 poena i pet skokova predvodili su domaću momčad.

Prvo mjesto drži Anadolu Efes koji je upisao svoju osmu uzastopnu pobjedu ove sezone, slavivši na gostovanju kod Žalgirisa sa 74:68. Gostujuća momčad susret je prelomila u završnici, kod vodstva 70:65 kada je poentirao Micić. Nakon toga domaćin je promašio dva uzastopna napada za primicanje, a Larkin potvrdio pobjedu.

Po 18 poena u pobjedničkim redovima ubacili su Tibor Pleiss (sedam skokova) i Vasilije Micić. Kruno Simon dodao je sedam poena (2/4 za dva, 1/1 za tricu), šest skokova, tri asistencije i dvije ukradene lopte.

Jock Landale sa 16 poena i Edgaras Ulanovas s 14 poena i sedam skokova predvodili su Žalgiris.