Novi kiks Fenerbahčea, Perasović teško stradao protiv Reala

Jan Šneler • četvrtak, 19.12.2019.

Odigrani su prvi susreti 15. kola košarkaške Eurolige, a zabrinjavajuće djeluje forma Fenerbahčea koji je večeras poražen od pretposljednjeg Zenita...

Gotovo na pola smo grupne faze košarkaške Eurolige, a već se polaku najbolje momčadi odvajaju od ostatka. Posebno je to vidljivo pri dnu ljestvice gdje neke momčadi imaju vrlo male šanse za ulaz među najboljih osam. Jedna od tih je iznenađujuće i Fenerbahče.

Fenerbahče nastavlja sezonu iz noćnih mora. Večeras su na svom terenu poraženi od Zenita koji je upisao tek četvrtu pobjedu ove sezone. Na početku susreta ništa nije govorilo da će Fenerbahče doživjeti novi poraz. Iako prednost nije bila velika, domaći su je održavali i na odmor otišli s +5 (43:38).

Nakon odmora, Zenit uspijeva preokrenuti rezultat i otići s prednosti u posljednju dionicu susreta (59:60), no već početkom četvrte četvrtine Fenerbahče ponovno radi razliku. Činilo se da će ipak upisati pobjedu, ali katastrofalna završnica i trica Andrewa Albicyja tri sekunde do kraja donijela im je novi poraz.

Najbolji je kod domaćih bio Nikola Kalinić sa 16 poena dok je isti broj koševa za Zenit postigao Mateusz Ponitka.

Baskonia koju vodi Velimir Perasović doživjela je težak poraz na domaćem terenu od Real Madrida. Sve je praktički bilo riješeno već u prvom dijelu susreta. Baskonia se još nekako držala u prvoj dionici, ali do odmora Real radi veliku razliku i odlazi na odmor s velikih +16 (29:45).

Do kraja je gostima ostalo samo potvrditi pobjedu što su jasno i uspjeli te slavili rezultatom 55:77. Jordan Mickey je za Real upisao 15 koševa, a kod Baskonije Shavon Shields dodao je 14 poena.

Sjajni niz Maccabi je nastavio i protiv Panathinaikosa. Na svom terenu Ponos Izraela odradio je sjajnu utakmicu, naročito drugu četvrtinu u kojoj su nadoknadili katastrofu s početka. Naime očajan ulaz u utakmicu i slab šut Maccabija donijeli su Panathinaikosu prednost od 16 poena (13:29).

Ipak, kvaliteta je presudila i Maccabi je do odmora uspio smanjiti zaostatak na minimalna tri poena. Grci se nisu dali, nakon odmora su još imali vodstvo, no u posljednjoj dionici Maccabi ponovno radi sjajan posao i u samoj završnici dolazi do pobjede 88:79.

Iako šuterski nije bio briljantan (4/15 za tri poena), Scottie Wilbekin predvodio je Maccabi s 23 poena. Gostima nije pomogla niti odlična večer Deshauna Thomasa koji je ubacio 24 koša.

Konačno, nakon niza poraza i slabijih rezultata do pobjede je stigao i Milano. Uzbudljiva je bila utakmica u Mediolanum Forumu, a Milano je slavio sa 78:71 protiv Valencije. Neizvjesnost i igru koš za koš domaći su presjekli u trećoj četvrtini kada su napravili značajniju prednost koju do kraja više nisu ispuštali.

Amedeo Della Valle zabio je 15 poena za pobjednički sastav dok je Bojan Dubljević kod gostiju bio najbolji s 20 poena.