Real Sociedad i Levante uvjerljivi, Betis i Espanyol rutinski do prolaza, Ćorić isključen

Jan Šneler • petak, 20.12.2019.

Odigrani su susreti drugog kola španjolskog Kupa kralja, a očekivano najveći favoriti nisu imali težak posao u ranoj fazi natjecanja...

Iako su u kup natjecanjima uvijek moguća razna iznenađenja, u današnjim susretima drugog kola Kupa kralja toga nije bilo. Favoriti su očekivano slavili, a od velikog broja susreta izdvajamo one u kojima su sudjelovale prvoligaške momčadi.

Real Sociedad i Levante su bili prilično raspoloženi na današnjim gostovanjima. Real Sociedad je s 8:0 slavio kod niželigaša Becerrila. U prvom dijelu domaće su načeli Robin Le Normand i Adnan Januzaj koji je u nastavku postigao još dva pogotka.

Osim raspoloženog belgijskog napadača, u strijelce se dva puta upisao i Alexander Isak koji je promašio i kazneni udarac u 61. minuti. Ruben Pardo i Ander Barrenetxea potvrdili su pobjedu gostiju.

Levanteu je pak trebalo svega 20 minuta da potpuno potopi Melillu. Coke dvaput i Borya Mayoral donijeli u gostima ogromnu prednost. U nastavku su se još pridružili Hernani te Sergio Leon na samom kraju susreta pogotkom s bijele točke.

Kao što se očekivalo, niti Betis nije imao težak posao kod Antoniana. Ovdje je također bio kazneni udarac kojeg je realizirao Cristian Tello u 14. minuti. Desetak minuta kasnije Wilfid Kaptoum povećava vodstvo, a pobjedu potvrđuju Diego Lainez te Alejandro Melendez u drugom dijelu.

Iako ne toliko uvjerljivo kao prethodne momčadi, Celta Vigo ipak je mirno slavila protiv Pene Azagrese. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Juan Hernadez Garcia doveo je goste u vodstvo, a točku na i isti igrač postavio je drugim golom u 69. minuti.

Niti pobjeda Espanyola nije bila toliko dramatična, ali može se reći da je klub iz Barcelone imao najviše problema. Protiv Lleide je Espanyol došao u vodstvo tek u 53. minuti pogotkom Wu Leija. Minimalnu prednost uspjeli su povećati u samoj završnici. Strijelac je bio isti igrač.

Ante Ćorić nastupio je za Amerju i zaradio dva žuta kartona u porazu 3:2 od niželigaša Tamaraceite.