Novi triple-double Nikole Jokića, Mavericksi visoko slavili kod Sixersa

Petar Jenjić • subota, 21.12.2019.

Noćas je odigrano još osam utakmica. Toronto Raptorsi izvukli su pobjedu protiv Wizardsa, Boston Celticsi nisu imali problema protiv Pistonsa, kao ni Dallas Mavericksi kod Sixersa, dok je Nikola Jokić ubilježio novi triple-double u slavlju Denver Nuggetsa...

Boston Celticsi nisu imali prevelikih problema protiv Detroit Pistonsa koje su svladali sa 114:93. Domaćin je preuzeo vodstvo u drugoj četvrtini za stalno, a u drugom poluvremenu ga održavao, imajući i 27 poena viška.

Jayson Tatum (pet skokova) i Jaylen Brown (pet skokova, pet asistencija) s 25 poena predvodili su Celticse do pobjede.

Thon Maker s 15 poena i Derrick Rose s 14 poena predvodili su Pistonse.

Toronto Raptorsi i bez nekoliko igrača uspjeli su slomiti otpor Washington Wizardsa koji su gotovo pa stalno bili u zaostatku, ali i u priključku. Tako su u samoj završnici bili na dva poena zaostatka, no u dva navrata Fred Van Vleet bio je siguran s linije slobodnih bacanja te tako donio pobjede aktualnim prvacima sa 122:118.

Kyle Lowry s 26 poena i devet asistencija te Serge Ibaka s 23 poena i deset skokova bili su najbolji kod Raptorsa.

Najbolji su kod Wizardsa bili Bradley Beal s 37 poena, sedam skokova i šest asistencija te Ish Smith s 26 poena.

I u skraćenom sastavu Dallas Mavericksi stigli su do visoke pobjede na gostovanju kod Philadelphia 76ersa, susret su zaključili rezultatom 117:98. U zadnju četvrtinu ušli su s 11 poena prednosti (88:77), uspjeli su se Sixersi spustiti na minus sedam, ali Dallas se ponovno budi u napadu, stvara razliku te dolazi do pobjede.

Najučinkovitiji u pobjedničkim redovima bio je Tim Hardaway Jr. s 27 poena, a slijedio ga je Kristaps Porzingis s 22 poena i 18 skokova.

Joel Embiid s 33 poena i 17 skokova te Ben Simmons s 12 poena, šest skokova i osam asistencija bili su najbolji kod Sixersa.

Nijednom tijekom susreta vodstvo nisu ispustili Denver Nuggetsi koji su svladali Minnesotu Timberwolvese sa 109:100. Wolvesi su tijekom druge zaostajali četiri razlike, a tijekom treće četvrtine samo dva poena, no nisu nijednom uspjeli preuzeti vodstvo. Imao je Denver i 19 poena viška prije nego su gosti uspjeli ublažiti poraz.

Jako dobru utakmicu ponovno je odradio Nikola Jokić koji je ubilježio peti triple-double sezone s 22 poena, deset skokova i deset asistencija. Jamal Murray dodao je 28 poena, šest skokova i pet asistencija.

Andrew Wiggins s 19 poena i šest asistencija te Gorgui Deng s 18 poena i šest skokova predvodili su Wolvese.

NBA:
Cleveland Cavaliers - Memphis Grizzlies 114:107 (Clarkson 33p, 6sk, Žižić nije igrao / Jackson Jr. 24p)
Indiana Pacers - Sacramento Kings 119:105 (Warren 23p / Holmes 20p, 9sk)
Boston Celtics - Detroit Pistons 114:93
Toronto Raptors - Washington Wizards 122:118
Miami Heat - New York Knicks 129:114 (Adebayo 20p, 8sk / Portis 30p, 8sk)
Philadelphia 76ers - Dallas Mavericks 98:117
Denver Nuggets - Minnesota Timberwolves 109:100
Golden State Warriors - New Orleans Pelicans 106:102 (Russell 25p, 7sk / Ingram, Holiday 25p)