Sheffield United i Newcastle nastavljaju s dobrim igrama

Mihaela Bradovski • subota, 21.12.2019.

Pet susreta engleskog Premiershipa odigrano je u subotnjem poslijepodnevnom programu, a u akciji nisu bili sastavi iz vrha poretka...

Newcastle nastavlja s dobrim nastupima ove sezone i upisao je već sedmu pobjedu, treću u zadnje četiri utakmice. Protiv Crystal Palacea bio je dovoljan jedan pogodak i to Miguela Almirona u 83. minuti susreta. Palace je imao inicijativu i više prilika, ali domaćin je na kraju uzeo bodove.

Sheffield United nastavlja iznenađivati, a stigao je do treće uzastopne pobjede slaveći u gostima kod Brightona. Odnio je pobjedu golom Olivera McBurnieja iz prvog poluvremena. Brighton je u nastavku susreta imao najvećim dijelom loptu u nogama, ali nije uspio probiti čvrstu obranu Sheffielda.

Norwich je ostao u opasnoj zoni i nakon ovog kola, a zasluge za to nosi Wolverhampton koji ga je svladao s 2:1 u gostima i stavio ga u još težu situaciju. Domaćin je poveo u 17. minuti, strijelac je bio Todd Cantwell , ali u drugom poluvremenu kvalitetniji gosti slavili su preokretom golovima Romaina Saissa i Raula Jimeneza.

Vrlo važnu pobjedu u gostima upisao je Southampton koji je s 3:1 slavio protiv Aston Ville. Dva gola Dannyja Ingsa te jedan Jacka Stephensa odveli su goste na 3:0 te je Jack Grealish samo smanjio na konačnih 3:1.

U vrlo nezanimljivom susretu Burnley je odnio gostujuću pobjedu kod Bournemoutha golom Jaya Rodrigueza u završnici susreta.